Ah Ablalar

21
234
Ah Ablalar

Ah Ablalar

 

Ablası olan beni daha iyi anlar . Ablalar bazen candır ama bazen de of  çok  fenalar .ama yinede ablası bir tane olan ablasının kıymetini iyi bilir.

         Ben okuldan eve geliyorum ablam hala okulda  ,
duvarda bir yazı vardı. ESMA KİTAPLARINI  TOPLA GELDİĞİMDE  BİR ŞEY  GÖRMÜYECEĞİM . Ben mırıldana mırıldana topluyorum. Diyorum ki Yarabbim  ya sabır okuldayken bile bana is veriyor . Ama yinede topladım . Ama bazen düşünüyorum ablam üniversite ye gidecek ben kiminle atışacagım işte o anda ablasının kıymetini anlıyorum ve bir iki saat iyi davranıyorum  .  Tartışıp , kavga etsek te o benim ablam onun her dakika her saniye kıymetini bilmeliyim . Çünkü  dünya çok kısa her kez bir gün ölecek ,  koskoca  Peygamber Efendimiz  (s.a.v) vefat  etti.  Bizler mi vefat etmiyeceğiz . Sadece ablalarınızın değil  ,  annenizin , babanızın, kardeşlerinizin vs. kıymetlerin bilelim. ❤ yazdığım yazıyı okuduğunuz için sizlere Teşekkür ederim. ❤   “BÜYÜKLERE  SAYGI ,  KÜÇÜKLERE SEVGİYLE DAVRANALIM.

21 YORUMLAR

  1. Kardeşleri olmayıpta abla olanlar prenses gibi ablalardir bazılarının hem kalbi güzel hemde ablailkları bunlardan sadece 3 tanesi Kifayet Esra Aleyna. …

  2. Abime nazaran bir ablamin olmasini cok isterdim abilerde bazen iyi ama bazen ablalar cok daha tatli cunku bende bir ablayimm ayrica onlar sizin gorevleriniz bizim degil

  3. Anonim kim? Ve esmacım yazına her baktığımda duygulanıyorum her zaman hayatta bir eksik vardır aslında şukretmeliyiz annemiz babamız var diye annesi babası olmayan hatta anne baba duygusunu yaşamayıp küçük yaşta annesini babasını kaybeden var . o kişileri bir düşünün onların ayrıca ablaları veya abileri olmayan var o kişileri düşünün YA KIZLAR BİZ BİDE ABLAMIZ YOK DİYE ÜZÜLÜYORUZ ( ELİF ,KİFAYET, ALEYNA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here