10 Kasımı Anma

0
Cennet Vatan
10 Kasımı Atatürk'ü Anma

10 Kasımı Anma Töreni

10 kasım 1938 yılında bütün TÜRKLER yasa boğulmuştur.Neden mi ? Çünkü Büyük lider Mustafa Kemal (ATATÜRK) ölmüştü.Cumhuriyetçilik,Milliyetçilik,laiklik,Halkçılık,devletçilik vesaire ilkeleri yapan Cumhuriyeti kuran milleti millet eden, insanlara rahat bir nefes aldıran ulu önder artık yoktu aramızda…

İleri görüşlü çalışkan ve zeki bir insandı O.Onun Büyük lider olduğunu anlamak için ilk önce onu tanımamız  gerekmektedir.Biz şuanda evde rahat bir şekil de oturuyorsak,

bir Cennet vatanımız varsa  onun sayesinde.

Biz şuan da okuyabiliyorsak,çalışa biliyorsak,Milletvekili,Cumhurbaşkanı,vesaire Olabiliyorsak onun MUSTAFA KEMAL ATATÜRK sayesinde.O çok ileri görüşlü olduğu için böyle bir liderlik yapıp bize bu ilkeleri ve bu eşitlikleri yaptırmıştır. Halk millet kavramları onun için ayrı bir öneme sahipti.

O ve silah arkadaşları bütün cesur yürekleriyle düşmanla  savaşmıştır. Tabi ki de yenildiğimiz savaşlar oldu. Fakat biz hiç bir zaman yılmadan vatanı korumaya ant içerek savaşmaya devam etmişlerdir. Ve nihayetinde bu Cennet vatan ı kurtarıp bizlere emanet etmişlerdir. Türk milleti asla şunu unutmaz vatan kutsaldır. Vatanın yoksa sende yoksun aldığın nefes anlamsız yediğin yemek tatsızdır.

Ne demiş bilirsiniz kuşu altın kafese koymuşlar ah VATAN ah VATAN demiş.

Bunu biz de bütün Türk milleti de biliyor.Bugün 10 kasım  bütün TÜRKLER yas ta herkes üzgün ama hiç kimse şunu unutmasın ATATÜRK ölse bile  arkasında koca bir Vatan bıraktı.Onu hiç kimse unutmaz ve zaten unutamaz. Unutmaya da hakkı yoktur.

O da bizim gibi bir insan asla ne bizden bir eksiği ne de bizden bir fazlası vardır.O kitap okumayı çok severdi.Ve küçükken de derslerde çok başarılıydı.O eğitime çok önem verirdi.O eğitime çok önem verdiği için eğitim üzerine bir çok şey yapmıştır.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Yorum yapmayı unutmayın. 🙂

Cennet Vatan

Önceki İçerikKadın Olmak
Sonraki İçerikKitap Okumayı Sevenler
Ben 5 mayisda doğdum. Boğa burcuyum.Matematiği çok seven,gabiş hoca'nın öğrencisi olduğum için gurur duyan,gelecekte polis olmayı dileyen,hedefleri basarmak için çaba gösteren biriyimdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.