15 Temmuz Darbe Gecesi

6
223
15 Temmuz Darbe Gecesi Urfa Gündem

15 Temmuz Darbe Gecesi

Şanlı Urfa Darbe Günü

Ben ve bütün çocuklar daha darbenin ne olduğunu bilmediğimiz halde o kötü anları yaşadım ve yaşadık.

Ben gerçekten o gün hiç yaşamadığım duyguları yaşadım televizyonlarda ilk gördüğüm de darbe ne acaba diye babama sordum. Babam hemen açıkladı.Darbe birini kötü duruma düşürmek için yapılan olaymış.

Çaresizce sadece dua ediyordum ve dua ediyorduk. camilerden “Ezan ve Sela” sesleri duyulmaya başladı. İlk başta neler olduğunu anlamasam da ilerleyen saatlerde anlamamak mümkün değildi.

Babam ve annem bu haberleri falan duyunca çok şaşırdılar. Zaten babam insanların dışarıya çıktığını duyunca amcam ile  birlikte meydanlara gittiler.Annem bana bu anlar tarihi anlar dedi. Yani şöyle söyledi;Tabi ki de bu darbenin gerçekleşmesine izin vermeyeceğiz dedi.Ben çok korkuyordum.

Bir yandan da olanları analiz etmeye çalışıyordum.Kardeşim anne askerlerimiz bizi korur değil mi ?dedi ama benim kafam biraz daha karşıtı çünkü biraz önce askerlerin sürdüğü tanklar insanların üzerine sürülüyordu.saat zaten çok geç olmuştu.Ben hem korkuyla hem de endişeyle annemin zoruyla uyumak zorunda kaldım.Ben uyuduktan sonra insanlarımız protestoya devam etmişler.

Ve bütün demokrasi meydanlarında tam 1 ay boyunca bu zaferimizi kutladık.ALLAH (c.c)bir daha bize böyle anları yaşatmasın.15 temmuz demokrasi zaferinde şehit düşen insanlarımız isimlerini TÜRK TARİHİNE isimlerini kazımışlardır.

Bu benim görüşlerim ve hissettiklerim

ALEYNA DİVİTCİ

Kapitalizmin Kadın Tuzağı

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.