15 Temmuz Darbe Girişimi

34
15 temmuz darbe girişimi

AMAÇ NEYDİ…

Ömer  HALİSDEMİR’in  otuz  kurşun  yiyip bedel  ödemesinin  ve  onun  gibi  daha  birçok  sivil  veya  askerin  şehit  edilmesinin  amacı  neydi…

Kapkaranlık  bir  gecede , uykudan  uyanan  kuşların , dalga  dalga  saçlarını  savuran  al  bayrağın  tekrardan  dirilmiş  gibi  uyanmasının amacı  neydi…

Şu  hayatta  paylaşılmayacak  ekmek , geçilmeyecek zorluk , söylenmeyecek  fikir , hatta  görüş  ayrılıkları  bile  aşılabilirdi. Ama  belki de  değiştirmesi  en zor  şey  bakış  açılarıydı…

Neden  ayrılamıyorduk  yanlışlardan , ihanetten , vicdansızlıktan?

Bizi  mutsuz  etse  bile  neden  çevirmeye  çalışıyorduk  yanlış  ihanetleri , doğru  fikirlere?

Bir  Türkün  Müslüman  kardeşine  hiç  yapmadığı  bir  suç  için eden  beslediği  bir  kin  olabilirdi ki?

Tuttuğu  parti , düşündüğü  fikir , yaptığı  şeyler , gittiği  yollar  için  vatan  sevdalısı  241  Müslümanı  genci  ve  yaşlısı , kadını  ve  erkeğiyle ,  öldüren o vatan  hainlerinin  bu  dünyada  gözü  yaşlı  analara, öbür  dünyada  CENAB-I  HAKK’a  verecek  ne  cevapları  olabilirdi ki?

15  Temmuz’un  ıssız  ve  karanlık  gecesinde  şehit  olanların , dertleri  ve  davaları  ALLAH’dı , Peygamder’di , KURAN’dı , ahretti. Dünyayı da  ahretleri  için  seviyorlardı. Su içerken  derbe  girişimi  yapıldığını  öğrenen  bir  emir  kulu  askerin ve  daha  birçok  suçsuz  askerlerin , şehitlerin ne suçu  olabilirdi ki?

Bundan  sonra…

Biz  de  nice  Ömer  HALİSDEMİR’ler  yetiştirmek  için  yaşayacağız.

Bundan  sonra…

Bir  nefesine  bile  hükmedemeyeceğimiz  bir  dünya  için  boyun  bükmeyeceğiz , zalime  eyvALLAH  demeyeceğiz.

Bunda  sonra  ANAM…

Yüreğine  kin  tohumları  ekme! Dünyadaki  bütün  kötülüklere  rağmen , umut  tohumları  ek ki  zafer  doğrudan  mazlumdan  yana  olsun. Ve  ALLAH’ın  adaletine  hep  inan. Elbette  o  hainlerin  de  hesap  günü  gelecek.

Gördü  dünyanın  dört  bir yanı,

Müslüman  kardeşlerin  büyük  imanını,

Ancak  bir  imandır  ki  o  tankların  önünde  duran,

Yeniden  Çanakkale  ruhunu  uyandıran.

Kürdü-Türkü-Arabı  hepimiz  biriz,

Yeni  bir  TÜRKİYE  için  tek  milletiz…

                                                                       TUBA  NUR  BOĞA

Dostlar

34 YORUMLAR

  1. ALLAH karşına hep iyilik güzellik çıkarır canım. Çok güzel bir yazı olmuş devamını bilgililere arz eder ? Tebriklerin en güzelini senin gibi kalbi temiz insana sunar, başarılarının devamını dilerim Can Kardeşim??

  2. Tuba abla bunu sen kendin mi yazdın. Bence kendin yaşmışsındır .Kendin yazmışsan hayal gücün çok güçlü. Seni tebrik ediyorum. Ve bu arada çoooooooooooook güzel olmuş.

  3. Tuba abla çok güzel olmuş 15temmuz darbe GİRİŞİMİNE döndüm muhteşem hislerini duygulariniaçmışsın.gözümün önünde canlandı.vatanına sahip çıkan insanlar o insanlar vatanı için canını verdi.bu insanların iclerinde ÖMER HALİS DEMİR’DE var.umarım ne söylediğimi anlatabilmişimdir.
    Tuba abla muhteşem olmuş

  4. Cok guzel yazmis harika olmus gercekten cok onemli bir konuyu kaleme almissin duygularinida en guzel sekilde ifade ettmissinharikasin iyi ki knkmmsinnn seni cok seviyorummmm ???????????

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.