Acele İle Yol Almak

5
315

Acele İle Yol  Alınmaz

Acele İle Yol Almak

Merhaba arkadaşlar . Bir yazım ile yine karşınızdayım . Konumuz başlıkta belirtildiği gibi ACELE İLE MENZİL ALINMAZ . Buyurun başlayalım.

Arkadaşlar ilk öncelikle bu atasözünün anlamı  sabırsızlıkla acele ile yapılan işlerden güzel sonuç geleceği sanılmamalıdır.  Bizler bazen bazı işlerimizi acele yaparak bazı kişilerin önüne geçmeye çalışıyoruz. Ama geçemiyoruz . Bunun nedeni işimizi acele yaparken güzel yapmamamızdır.

Eğer bizler sakin sakin, planlı programlı yaparsak daha güzel sonuçlar elde edebiliriz. Ayrıca acele işe şeytan karışır diye bir atasözümüz de vardır. Yani bir şeyi çok acele yaparsak o işten güzel sonuçlar çıkmaz.

Arkadaşlar zaten bir işi acele yapmamız o işi fazla önemsemememiz anlamına gelir.  Yaptığımız işte pek  doğru olmaz.

Mesela  sınava girecek olan 2 öğrenci var. İkisi de derslerine çalışıyorlar. Ama biri plansız . Diğeri ise planlı . Plansız olan öğrenci günde 2 saat çalışıyor fakat planlı olan günde 1 saat çalışıyor.Sizce hangisi daha başarılı olur? . Sizin de tahmin ettiğiniz gibi planlı olan öğrenci . Çünkü aceleci değil . Ve planlı çalışıyor. Her şeyin bir zamanı olduğunu biliyor.

Kısacası buradan da anlaşılacağı gibi aceleci olmamalıyız. Umarım size faydalı olabilmişimdir. Bir daha ki yazımda görüşmek üzere…………….

Tuba Nur OĞUZ 🙂

Eski Günler

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.