Arkadaşlık Denen Şey De Ne

0
Arkadaşlık Dost ve Dostluk
Arkadaşlık Denen Şey De Ne

Arkadaşlık Denen Şey De Ne?

Arkadaşlık denen şey ne ki? O benim arkadaşım,o benim kankam,o benim dostum,o benim kardeşim…

Tüm Bunları Diyoruz demesine ama ya alışkanlıktan ya da kırmamak için.Senin güvendiğin ve birlikte bir şeyleri yapmak isteyeceğin kişi arkadaşın olabilir.Ama en başta tabi ki Güven.

Güvenmediğin bir kişiyle zorlasan da geçinemez sin ki…Bana göre kankalık ve Dostluk diye bir terim yoktur.

Kanka ne ya?Kan kardeşi gibi bir şey mi:) Ama 2 kat yabancı biriyle de kan kardeşi olamazsın…

Ya dost kelimesini çok güvendiğin her şeyini anlattığın kişi için kullanıyorlar.Bence buna gerek yok.Ha tabi her arkadaşa da güvenemezsin.O yüzden arkadaşlarını iyi seçeceksin.

Çünkü bülbül güle,,karga çöplüğe götürür…Arkadaş:arkanda duran kişi adı üstünde Bundan iyisi mi var?Ya dost.Tost gibi bir şey

Hayatta hep aradığınız gibi arkadaşlar olmayabilir veya iki arkadaşınızın arasında tarafsız kalıp,sıkışmak gibi bir durumunuz da olabilir.Bu durumda iki tarafı dinlemeden kesinlikle yorum yapmayın bence.

Ben böyle durumla da iki arkadaş ile konuşup,sonra ortaya yorumumu koyarım.Fikir kendilerine kalmış tabi ki bundan sonra karışmamak gerekir.

Ama ben kavgalı olanlar çok yakın arkadaşlarsa ve küçük bir şey yüzünden tartışmışlar sa ben bu arkadaşlığın bitmesine izin vermem.Hemde Bana kızacakları riskini alarak.Bu huyumdan da pişman değilim.İyi bir şey yapıyoruz sonuçta.

Arkadaş Tanımlanmaz Yaşanır

Aslında arkadaşları tanımlayamayız.Yaşanır çünkü…İstediğimiz kadar yazı yazsak bile hatta yazıyı geçtim ciltli kitap bile yazsak hiçbir şeyi anlatamayız.Bir yerden sonra tıkanıyorsun çünkü.

Biz de kelimelerin tıkandığı ,cümlenin bittiği yere geldik…Arkadaş her şeye benzer;yaprağa,balona,kuşa…

Hatta kutup ayısına bile Kutup ayısına biraz kötü manada benzer ama.Çünkü kutup ayıları kışları uyur.Arkadaş da kışları uyur.Sadece sana işi düştüğünde uyanıktır.

Kutup ayıları elbet ki yemek yemek için uyanıyorlardır.Ama daha sonra işlerini hallettikten sonra tekrar uykuya dalarlar.

Sahte arkadaşlar da bu ayılara benzer o zaman.Ya balon?Balonlar ömürleri boyunca şişkin kalamazlar ya…Elbet bir gün onu patlatacaklar da olacaktır.

O zaman balonunuza sahip çıkın.Sizinle olmak istiyorsa tabi.Size tavsiyem:

Güvenemediğiniz arkadaşlarınızı onlara güvenmek için zorlamayın.O sana güvenmiyor boş ver.9-10-40 yıllık arkadaşsanız bile birbirinize güvenmiyorsunuz.

Kendinizi kırmaya değmez ki,boş verin ama aranıza mesafe koyun.

Bir bakarsın “Bunu hiç kimseye söylemeyeceğim.”der.Bir bakarsın “Sadece şu biliyor” Bu size güvenmediğinin ,sizin onu anlamadığınızı düşündüğünüzün kanıtı değil midir?

Hep güven,güven,güven diyoruz.Meğer güven ne önemliymiş…Kendinize dikkat edin…

Koşulsuz Güven

En iyi arkadaşım kim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.