Ayrılık Vakti

5
Ayrılık Vakti

Ayrılık Vakti

O kadar basit olmuş ki insanları görmezden gelmek,ön yargı ile yaklaşmak insanlar hangi ara bu kadar acımasız oldu hiç anlamıyorum Oysa ki benim hayal ettiğim dünya bu değil barış,sevgi ,hoşgörü içinde yaşayan bir dünya ama ne yazık ki her an bi kriz çıkmaya çok müsait bir ortam hazırlanıyor. Örneğin mesela ben birisiyle cok fazla küs kalamıyorum hemen affediyorum ama İnsanlar annelerine bile yıllarca küs kalır olmuş o kadar acınacak bir durumumuz var ki yazsak bitmez tükenmez hemen tek bir hatada kesip atmak bu kadar kolay olmamalı.

Ya ne bilim iler de evleneceğiz çocuklarımız olacak daha ben bile böyle bir ortam da büyümek istemezken geleceğin neferleri olan çocukları nasıl böyle bir ortam da barışı anlatacağız ? Sevgiyi göstereceğiz ? Yardımın ne kadar güzel bişey olduğunu öğretecegiz ? En önemlisi de yürekleri kararmayan bir nesil yetistirecegiz ? Dünya kirlendigin de Allah yağmur yagdirirmis ki dünya temizlensin diye o zaman bu yağan yağmurlar cok az değil mi ? Çünkü bu yağan yağmur ile dünyanın ancak 4/1 bile temizlenmez belki su yazıyı okurken hak vermeyeceksiniz veya vereceksiniz aklımdan çıkmıyor bu sorular bu sorunlar kendimce de çok haklıyım.

Bu sorum size o zaman yorum kısmında cevap olarak yazın daha yaşanılır bir dünya için nasıl harekete gecmeliyiz ? Neler yapmalıyız ?

Eminim ki güzel cevaplar da gelecektir sanırım konumuzun biraz dışına saptim ama günümüz de Ayrılık’in yaygın olması aslında burdan doğuyor ilk tohumları böyle atılıyor ve sanırım biz bunların önüne gecemedigimiz sürece ayrılık daha da yaygın bir şekil de topluma yayilacak

Dünyadaki Azınlıklar

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.