Ayrımcılık Yok

4
201
İslam da Ayrımcılık Yok

Ayrımcılık Yok

Sizlerde biliyorsunuz ki Allah (cc.) kimseye karşı ayrımcılık yapmamıştır.Kimseyi kimseden üstün görmemiştir.Bizlerde ayrımcılık yapmamalıyız.Ayrımcılık derken şunu demek istiyorum Türk,Kürt,Arap,esmer tenli,beyaz tenli ayrımcılığından bahsediyorum.
Hepimiz dünyada yaşıyoruz yani hepimiz kardeşiz.Eğer Allah(cc.)bizi ayırsaydı o zaman etrafta kargaşa çıkardı ve kimse mutlu olmazdı.

Ama öyle değil işte hepimiz Allah’ın (cc.) gözünde eşitiz.Bizler komşumuz Kürt veya Arap diye onla konuşmamazlık yapmamalıyız,yada arkadaşımız esmer tenli diye onla da konuşmamazlık yapmamalıyız.Allah (cc.) bizi de öyle yaratabilirdi.Düşünsenize siz esmer tenli veya buğday tenli siniz diye arkadaşınız sizle konuşmuyor ne yapardınız? üzülürdük de mi?
İşte arkadaşınız sizle konuşmayınca siz nasıl üzülüyorsanız,komşunuz ve arkadaşınızda vesaire  kişilerde aynen o şekilde üzülmüş olur.
Eminim ki bir çoğunuz duymuştur Kuran-ı Kerimde tüm insanlar (Türk ile Kürt)kardeştir.Sizlerde kardeşinizle küsmeyin ve onların kalbini kırmayın!
Unutmayın bu sizinde başınıza gelebilirdi

Yüsra Nur Kansu

Vasıflı Ukala

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.