Babalar Günü

5
136
Babalar Günü baba olmak

Babalar Günü Özel

Babalar günü bu yıl 06.18.2017 dır. Yani pazar gününe denk geliyor.
Ben babalar gününün adını bile sevmediğimi söyleyebilirim.Neden diye soracak olursanız o gün babamızın günü mü olmuş oluyor? Hayır tabi ki de.
Belkide bir çok kişi şimdi babasına küçük de olsa hediyeler almış olabilirler.Aslında hayır biz babamıza her gün veya istediğiniz zaman hediye alabilirsiniz.Sadece o gün babalar günü diye mi babalarınıza hediye alıyorsunuz.Aslında tüm Türkiye babalar gününü kutlamamalı diye düşünüyorum.Çünkü bir çok ülke bizim DİNİ bayramlarımızı kutlamıyor değil mi? İşte bizde onların kendi kendilerine yaptıkları bu günleri kutlama malıyız.
BİZİM DİNİ GÜNLERİMİZ VE DİNİ GECELERİMİZ
■ Ramazan Bayramı
■ Kurban Bayramı
■ Regaib Kandili
■ Kadir Gecesi
■ Berat Kandili
■ Miraç Kandili
■ Mevlid Kandili
■ Aşure Günü
İşte bunlar bizim dini günlerimiz ve dini gecelerimiz.Peki diğer ülkeler bizim günlerimiz ve gecelerimizi kutluyorlar mı.
Bence hayır, peki biz neden onların günlerini kutluyoruz.Bizde kutlama malıyız bence.Ayrıca biz kendi gecelerimizi ve günlerimizi sadece Allah’ın Rızası için yapıyoruz de mi? Ama onlar ise zevk ve mutlu olmak için yapıyorlar diye düşünüyorum.
Hani babalar günü denilince sanki sadece o gün babamızın günüymüş gibi geliyor.Aslında hayır her gün babalar günü diyebiliriz.Biz babamızı babalar günü diye mu hediye alıyoruz? Hayır belkide bir çoğunuz babasını sevdiği için alıyor değil mi?
Bence bizim için her gün babalar günü çünkü babalarımız bize her zaman her istediğimizi alıyorlar,yeter ki biz mutlu olalım diye ama biz sadece babalar günü diye hediye alıyoruz.Bizde arada sırada babamıza istediğimiz hediyeyi alabiliriz babalar günü diye hediye almayalım derim.
Tabii bunu da unutmamak lazım
Bizler senelerce çalışsak,babamızı aylarca sırtımızda taşısak asla ama asla baba hakkını ödeyemeyiz.Çünkü bir çok baba çocuğu sırf okusun hayatını kurtarsın diye gece gündüz demeden sürekli çalışıyorlar.Sırf evine,çocuklarına bakabilsin aç kalmasınlar diye tüm zorluklara karşı mücadele etmeye çalışıyorlar.Biz senelerce,ölene kadar babamıza baksak bile asla ama asla baba hakkını ödeyemeyiz.Allah kimseyi ANASIZ-BABASIZ bırakmasın.
365 gün 6 saat tüm babaların BABALAR GÜNÜ kutlu olsun.

Yüsra Nur Kansu

Milletin Vekili Mi Bunlar?

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.