Binicilik Sporunda Bilinmesi Gerekenler

1
145
Urfa Binicilik Kulübü
Şanlıurfa Binicilik Eğitimi

Binicilik Sporunda Bilinmesi Gerekenler

Biniciliğe Yeni başlayan bir binicinin hiçbir zaman attan düşmeme garantisi yoktur. Bu yüzden Binici veli ve ailelerinin Bu olumsuzluğa karşı her zaman hazırlıklı olmaları gerekir.

Burada dikkat edilmesi gereken şey binicinin alttan ilk düştüğü anda  atın korkmasına engellemek için ata ani bir şekilde yaklaşmamaktır.Yani koşmadan yavaş yavaş yaklaşılmalıdır.

Aileler burada şöyle bir yanılgıya düşer çocuğumuz attan düştü ama hocası  ona yavaş bir şekilde müdahale etti aslında olması gereken müdahale yavaş bir müdahaledir hem atın hem binicinin korkmaması için korku sonucunda birinci ya da at ani bir hareket yaparak istemediğimiz daha kötü şeyler yaşanmasına neden olabilir. Bunun farkında  olmalıyız ve ailenin ya da binicinin çocuğun tekrar atabilmesini engellemeye çalışması ya da sık sık korku kelimesini kullanması binicinin daha fazla korkmasına bunun sonucunda da ata tekrar binme isteğinin ortadan kaybolmasına neden olur. Buda binicinin öz güvenin de bir yıkıma neden olur.Bizler bu yıkımı onlara yaşatmamak için bu spora devam etmeseler dahi onları tekrar atın üstüne bindirip korkularını yendi hissini ona yaşattıktan sonra onu attan İndirmeliyiz.

Burada yaşanan aslında ne binicinin ne atının ne de antrenörün hatasıdır hayatımızda beklenmedik tepkilerle her zaman karşılaşırız. Bu tepki veren bir at ve bunu asla kötü bir niyetle yapmamakta kendini koruma içgüdüsü ile hareket etmekte olduğunu unutmamalıyız.

Bizler Binicilerin öz güveni artırıp karar alma yetisini geliştirdiği ve buna benzer bir çok özelliği etki ettiği için Çocuklarımızın yapmasını isteriz burada yaşanan bir olumsuzluğun onların hayatında derin izler bırakması için değil hayatımızda yaşanan olumsuzluklar hiçbir zaman hayatımızda korku olarak kalmamalı korkularının üzerine  korkularınızın üzerine giderek ancak onlarla baş edebiliriz.

Hayatında korkuları olmayan hiçbir insan yoktur ama tüm  Çocukların korkusuz olduğunu unutmayın korkuyu çocuklara biz öğretiyoruz çocuklarımıza korkularıyla baş etme şansını lütfen verelim.

Bu konuda destek almak için Şanlıurfa Binicilik Eğitimi tarafımdan verilmektedir.Bu konuda benimle iletişime geçebilirsiniz.

Urfa binicilik Kulübü olarak sizlere hizmet etmekten gurur duyuyoruz.

Tayfun Taşkın binicilik antrenörü

Şanlıurfa Binicilik Eğitimi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.