Binicilikle ilgili Projeler ve hedefleri şunlar olmalıdır

2
163
ŞANLIURFA BELEDİYESİ ve Şanlıurfa haber Binicilikle ilgili Projeler
Binicilikle ilgili Projeler ve hedefleri şunlar olmalıdır

Binicilikle ilgili Projeler ve hedefleri şunlar olmalıdır

Bu yazımda sizlere Binicilikle ilgili Projeler ve hedefleri hakkında bahsedeceğim.

1-)  engelli insanların Rehabilitesi ve sosyal hayata dahil edilmesi.

2-)  Her iki yılda bir çocuk esirgeme kurumundan  12 tane çocuğun yetiştirilerek Türkiye binicilik federasyonunun resmi antrenörü yapmak.

3-)  sokakta yaşayan çocukların İsmek işbirliğiyle seyis kursuna hazırlamak ve servis yapmak.

4-)  fiziksel engeli bulunan insanların iki yıllık bir eğitim sonunda Hippoterapi antrenörü yapmak 12 kişi.

5-)  milli eğitim müdürlüğü ile ortak proje yaparak kırsalda ve şehirde bulunan bütün çocukları atla buluşturmak.

6-) Şanlıurfa Belediyesi binicilik takımını oluşturarak ulusal ve uluslararası yarışlarda Şanlıurfa’yı temsil etmek.

7-)  ailelerin vakit geçirebileceği ve çocuklarının resim, müzik, drama, Satranç, yüzme, tenis, binicilik ve buna benzer geliştirilebilir alanlarda eğitim verilmesini sağlayacak bir sosyal tesis in oluşturulmasını sağlamak.

😎  Yaz ve kış okulları programı uygulaması Düşünülerek  Dezavantajlı çocukların sosyal hayata dahil edilmesi hedeflenmektedir.

Binicilik Kültürünün gelişmesi için Sosyal Belediye şart

Bu tür konularla ilgili imkanlarının olmasına rağmen bu konulara hiç eğilmemesi  Ve proje gerçekleştirmemesi o insanların hayatına dokunma şansı varken onların hayatlarına dokunmaması hangi sosyal belediyenin Mantığına ters gelir ve yapmaz.

Bir gün bütün belediyeler bu tür projelere destek olarak ülkemizde eksikliğinin çok fazla hissedildiği  sosyal alanların yaratılarak bütün insanların buralardan faydalanmasını sağlayacak insanlarımıza engellerini unutturacak ve onların gelişimine fayda sağlayacak tesisleri ne zaman kuracaklar acaba.

Bu tür binicilik tesislerinin eminim ki bir çok ilde yapılan beton zeminleri olan ve bir çok yapısı beton olan parklardan daha faydalı olarak insanlarımıza hizmet edeceğine inanmaktayım.

Temeli sevgi olan içinde mutluluklar barındıran  Çocuklara çeşitli pencereler açan ve bu pencerelerden dahil olamadıkları hayata dahil olma şansını veren ve hatta onlara hayatın bir parçası olduklarını hissettiren bir yaşam şeklini onlara sunmak bu kadar zor olmamalı.

Bizler bu betonlaşan şehirlerimiz içinde bu sosyal alanları yaratmazsak ya da yarattığımız sosyal alanları da betonları içinde bırakırsak kesinlikle mutluluğu yakalayamayacağız.

Kısaca her ilde olduğu gibi ŞANLIURFA BELEDİYESİ Binicilikle ilgili Projeler e destek vermeli. Bu konuda topluma ön ayak olmalıdır.

Türkiye binicilik federasyonu

Şanlıurfa il temsilcisi Tayfun Taşkın 05356056686

Şanlıurfa Binicilik Tarihinde Bir İlk

Ülkemizde Binicilik Eğitimi

2 YORUMLAR

  1. Şanlıurfa binicilik kulübü olarak Tayfun Hocamıza teşekkür ederiz.
    Binicilikle ilgili Projeler çalışmaları yaparak hem Urfa’mızı tanıtmak ta hemde Şanlıurfa da biniciliğin yaygınlaşmasını sağlamaktadır.

  2. Binicilikle ilgili Projeler ve hedefler konusunda yazdıklarınıza noktası noktasına katılıyorum. Aklımda yer alan düşünceler ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.