Bir Müslüman Olarak Kudüs’e yardım

6
114
ilk kıblemiz Kudüs'e yardım etmek
Bir Müslüman Olarak Kudüs'e yardım

Bir Müslüman Olarak Kudüs’e yardım

Bir Müslüman Olarak Kudüs’e yardım etmek  Müslümanlar için ne kadar önemli siz karar verin ?

Kudüs bir çok din için Kutsal şehir olup içerisinde Mescid-i Aksa İlk Kıblemiz oradadır.

Ama ben Kudüs hakkında biz Müslümanlara sadece 2 kelimem var oda şu ” Biz eğer Müslüman isek ve Kudüs bizim ilk kıblemiz,ilk ezanımız sa, ( ki öyle zaten ) biz Müslüman bir devletsek, bir ülkeysek Kudüs’ümüzü İsrail belasından kurtarmak için tüm gücümüzle çalışıp onlara destek olmalıydık ” şu an biz zaten öyle yapıyoruz demeyin.

Biz sadece kıyafet , yiyecek göndererek yardım etmemeliyiz yaa!!! Sadece onları herkese gönderiyoruz yani Kudüs yerinde bir başka ülke olsaydı tamam denebilirdi ama yine dediğim gibi onlar bizim can kardeşlerimiz onlar için gerekirse bütün Türkiyeyi boşaltıp orayı kurtarmalıyız.Bilmem yanlış mı düşünüyorum?

Ya onlara ASKER GÖNDERMELİYİZ.Gerekirse askerlerle birlikte bizlerde oraya gidip Müslüman kardeşlerimize Kudüs’e yardım etmeliyiz.

Biz Türkiye olarak kaç badireler atlattık ta bu olayımı atlatamayacağız gerçekten de kalpten söylüyorum ben TÜRKİYE’M e güveniyorum ve KUDÜS’Ü o İsrail ( belasından ) kurtarmalıyız. Hatta İsrail’i Dünyanın başına da bela olmaktan kurtarmalıyız. ya ben bir Türkiye vatandaşı , bir Müslüman olarak İsrail deyince sinirim bozuluyor , yüzüm ekşiyor???????????

YA Allah aşkın yaaa ! İsrail bütün Müslümanların % 1 i bile değilken nasıl oluyor da tüm Müslüman alemine inat İsrail er dediğini rahatlıkla yapıyor.

İlk Kıblemiz Kudüs’teki Mescid-i Aksa ya sahip çıkalım

KUDÜS Müslümanlarındır. peygamber efendimiz ( s.a.v.) in orada bir çok anısı var . bizim İLK EZANIMIZ ,KIBLEMİZ, SON PEYGAMBERİMİZ oradaydı hep . BİZ ORAYI NASIL TESLİM EDERİZ BİR YAHUDİYE NASIL VERİRİZ İSLAM KAYNAĞIMIZI ??????????????????????

Tamam hiç onu bunu geçtim oradaki Kudüs’teki insanları bir düşünün bize okulda bir video izlettiler bir Kudüslü vatandaş ağlayarak , bombalandıklarını ve o korkuyu bize anlattı o videoyu izlerken gözlerim doldu.

O durumu bir saniye bile yaşamak bana zor gelir. Bu Müslüman kardeşlerimize bir an önce dost eller uzanmalı.

Kudüs’teki Müslümanlar daha doğrusu tüm insanlar orada Mescid- i Aksa’yı nasıl bırakacaklarını söylüyorlardı. Ki öylede orada Mescid’i Aksa’yı İsrail ele almış onlara vermek istemiyorlar biz de öyle yapalım LÜTFEEN!!!

Bir yazımın daha sonuna geldik benim yazımı dikkate alıp okuduğunuz için teşekkür ederim ?

❤❤elif Esra❤❤

Semavi Dinler Açısından Kudüs

Kudüs’ü Yakından Tanımak

6 YORUMLAR

  1. ve kızlar bizim hocamız geçen yıl KUDÜSÜ ziyarete gitmiş.oradaki yol gösteren adamla 15 temmuz u falanda konuşmuşlar.onlar sırf bizim için sabaha kadar camiden çıkmamışlar.sabaha kadar TÜRKİYE için dua etmişler.bizlere de aynısını yapmak düşer birer müslüman vasfıyla. Rabbim onların yar ve yardımcısı olsun dualarımız onlarla..RABBİM israil denen pislikleri de KAHHAR ismi şerifiyle kahretsin[AMİN AMİN AMİN]

  2. bu konuda israili en çok etkileyen faktör bence boykot çünkü onlar para için her türlü şeyi yaparlar onların malını satın almamalıyız….ve en önemlisi dua etmeliyiz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.