Biz Duygusu

5

Biz Duygusu

Biz Duygusu

Arkadaşlar bugün sizinle beraber ” BİZ DUYGUSUNA” göz atacağız. Buyurun başlayalım.

Arkadaşlar maalesef  toplum biz duygusunun farkına varamıyor. Herkes ben duygusu içinde. İnsanların ben duygusu bencilliklerini gösterirken biz duygusu toplumun birliğini gösterir. Aslında insanların toplum olarak yaşaması onların sorumluklarını da farkına vardırır. Aile , mahalle , sokak insanların beraber yaşamalarının göstergesidir.

Arkadaşlar şimdi ben kendi adıma da konuşacağım.

İnsanlar neden biz değilde ben duygusuna kapılmış? Hiç düşündünüz mü? Herkes kendisini düşünüyor. Kendi özgürlükleri için başkalarının özgürlüklerini kısıtlıyorlar. Toplum gerçekten bu sözü bilmiyor”BAŞKALARININ ÖZGÜRLÜĞÜ BAŞLADIĞI ZAMAN SENİN ÖZGÜRLÜĞÜN BİTER.”

Örnek: Benim yarın çok önemli bir sınavım var ama üst katımız müziğin sesini son ses açmış . İşte o kişi benim özgürlüğümü kısıtlamış olur.

Neyse biz kendi konumuza dönelim . Arkadaşlar biz duygusuna da örnek vermek istiyorum

Örnek:Ailedeki kişilerden bir tanesinin sorunu var ancak kimse ile paylaşmıyor. Ve kendi içinde cebelleşiyor . İşte bu hareket yanlış . Ama bir düşünün aile ile paylaşmış ve  bir güç kazanmış  yani biz duygusunu oluşturmuş .Ailedeki herkes sorumluluğunu anlamış.

İşte gerçek hayatta da böyle olması gerekir. Biz duygusu olmadan Kurtuluş Savaşı kazanılamazdı.

Arkadaşlar yani buradan anladığımız kadarıyla ben duygusu yani bencillik yerine biz duygusu yani sorumluluk getirilse daha iyi olur.

Bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler . Bir daha ki yazımda görüşmek üzere. Mutlu ve huzurlu kalmanız dileğiyle…..*****:D

Tuba Nur OĞUZ……

Dünyadan İlginç Bilgiler

5 YORUMLAR

  1. tuba güzel yazı olmuş tebrik ederim.cidden güzel bir konuyu ele almışsın.toplumda bencilliğin giderilmesi onun yerine biz duygusunun kazanılması gerekiyor.birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.