Bodrum Tatil Merkezi

0
Bodrum da Gezilecek Yerler Bodrum Tatil Merkezi
Bodrum Tatil Merkezi

Bodrum Tatil Merkezi

Bodrum Tatil Merkezi  Halikarnassos diğer adıyla bodrum geçmişi M.Ö 484 yılına dayanıyor.Tarihin babası olarak bilinen Heredot’a göre bodrum dor’lar tarafından kurulmuştur.

Bodrum M.Ö 386 yılında Persler’in egemenliğine girmiştir. Halikarnassos en iyi dönemlerini M.Ö 353 yılında Karya bölgesinin başkenti olunca yaşamıştır.

Ayrıca Bodrum Tatil Merkezi  M.Ö 192’de Romalıların hakimiyetine girmiştir ancak bu dönemde hiçbir gelişim gösterememiştir. M.S 395 yılında Bizanslıların M.S 11 yy Türklerin hakimiyeti başlamıştır.1415 yılında Rodos şövalyelerinin eline geçmiş lakin 1522 yılında Kanuni Sultan Süleyman(Osmanlı imparatorluğuna katılmıştır)

Bodrum Tatil Merkezinde Gezilecek Yerler

Bodrum da Gezilecek Yerler  Ege sahili ilçelerinden biri olup  suyu ve doğal güzelliğiyle yerli yabancı turistler’in dikkatini çeken turistik tatil yöresidir.Eşsiz plajlarıyla ve berrak deniziyle turistlerin ilgisini her daim üzerinde tutan turistik bir ilçedir.

Bodrum Tatil Merkezine geldiğiniz zaman Bodrum da Gezilecek Yerlerden  mutlaka Halikarnas Müzesini ve Bodrum Kalesini görmeden bodrum’dan ayrılmayın.

Gündüz deniziyle Gece eğlenceleriyle ünlü olan bodrum ve semtleri 7/24 canlı ve hareketli buraya gelen yerli yabancı turistler memnun ayrılarak yaşadıkları yere geri dönüyorlar tabi seneye bir daha gelmek isteyenler tadı damağında kalanlarda oluyor.

Bodrum Tatil Merkezi  yaz aylarında hareketli ve eğlenceli lakin kış aylarında sessiz ve sakin bir yer.

Bodrum Belediyesi yaşanan bazı sıkıntılara rağmen iyi yönetilmeye çalışılıyor yaz aylarında aktif  çalışan belediye kış aylarında ise pasif  duruma geçen küçük bir yönetim şekline sahip.

Bodrum hareketli ama semtleri kendisinden daha hareketli ve akıcı.

Bodrum da Gezilecek Yerler den Göltürbükü, Bitez, Yalıkavak,Turgutreis,Ortakent Gerek gündüz gerek gece her daim hareketli enerjik ve akıcı.

Bodrum ve semtleri yaz dönemini üstün enerjiyle ve perfomans ile  geçiriyor ve bunu herkesi memnun ederek yapması turistleri sevindiriyor.

Turgutreis’de inanılmaz bir plajı var suyu ve kumsalı mavi bayrakla ödüllendirilen merak ettiniz demi?

plajın adı karaincir suyu soğuk ama ortamı sıcak tavsiye edilen bir yer mutlaka gidin görün denizine girin pişman olmayacaksınız.

Yalıkavak dağ ve denizin buluştuğu bodrum’un nadir turistik yerlerinden.Denizi turgutreis,orta kentin ki gibi olmasa da ünlü ses sanatçılarının belli başlı beachlerde mini konser verdiği güzel bir yer.

Bitez bodrum’un dağlık yeri olarak bilinir serin ve sessiz bir yerdir. Restorantları ile ünlü bir yer olan bitez sörf sporuyla uğraşanların dikkatini ve ilgisini çeker sörfçüler bitez’i sever ve sörflerini bitez koylarında yaparlar.

BİTEZ KOYLARI

Göltürkbükü bodrum’dan 23 km uzaklıkta olup bodrum’un en uzak tatil beldesidir.Eski adı Gölköy olan göltürbükü ünlü kişilerin tatil yaptığı gece hayatının kesintisiz yaşandığı ayrıca koylarıyla ünlü bir yerdir.

GÖLTÜRKBÜKÜ

Ortakent denizi sıcak ve kumlu.mandalina bahçeleriyle bilinen bodrum’un içinde olup bodrum’da köy hayatı yaşamak isteyenler için gayet uygun tatil beldesi,uzun iskeleleriyle bilinen ortakent samimi bir belde.

BU YAZIMINDA SONUNA GELDİM İYİ OKUMALAR SİZLERE

LEVENT ZGZ

Şanlıurfa Yazar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.