Çevre Ve Orman

3

Çevre  Ve Orman

çevre ve orman

Bilindiği gibi 1994-2003 seneleri arasında İl Çevre Müdürlüğü diye bir kurum; Çevre Bakanlığı diye de; bir Bakanlık vardı. 2003 senesinde bu Bakanlık; bundan ötürü; bu İl Müdürlüğü de kapatıldı; Orman Bakanlığı ile birleştirilip Çevre ve Orman Bakanlığı kuruldu; İlimizde de Şanlı Urfa İl Çevre ve Orman Müdürlüğü diye; bir Müdürlük tesis edildi. Ne enteresandır  ki; Çevre ve Orman gibi; iki mühim kurumun İlimizdeki temsilciliği; kurulduğu günden bugüne; ne bir sistem tutmuş; nede bir huzur bulmuştur.

2003-2010 arası 7 senede 8-9 Müdür değişmiş; gelen Müdürler ya sürgün gelmiş; geri dönmek amacıyla gün saymış, gününü gün etmiş; İlin Çevre ve Orman problemleri, umurunda olmamış; ya vekaletle yönetilmiş; bir takım kişiler  tatmin edilmeye çalışmıştır.

Hasılı 2003 ten bugüne her gelen; yeni sitil; yeni bir sistem kurmaya çalışmış, Olanı bozmuş; bozulan daha da bozulmuştur. Eğer bugün bu kurum ayakta ise kendini bilen, kendinden utanan, aldığını hak etmeye çalışan, dürüst, ülkesini seven, birkaç Çevre Orman sevdalısı vasıtası iledir. Onlarında galiba takatleri bitmek üzeredir.

Yine bu kurumun oldukça mühim bir ulaşım bozukluğu var; Vatandaşlar ulaşmakta aslında zorluk  çekiyor. Çünkü oraya Belediye Otobüsü çalışmıyor; en yakın Güzel kent bölgesine otobüs gidiyor  ki; oradan Müdürlüğe ulaşmak amacıyla aşağı yukarı 1-1.5 km. yürümek lüzum ediyor; sıcak, kar kışta ulaşım aslında zor oluyor. Bu kurumumuzun bitmek üzere olan yeni Valilik binasına kesinlikle taşınmalı bu zor durum  bitirilmeli diye düşünüyorum.

Ben burada bütün yetki  sahibi kişilere, Gönüllü kuruluşlara ve siyasilere seslenmek istiyorum. Lütfen bu kurumumuza sahip çıkalım. İlimiz şunları hak etmiyor. İlimiz sürgün yeri değildir. Hele hele İlimizin gününü gün etmeye çalışan; iki koyunu güdemeyen yönetimcilere hiç tahammülü olmadığı gibi; GAP’ ın Merkezi olan İlimiz adam gibi adam; yönetimcilere layıktır.
Etkili ve yetki sahibi kişi insanlarımız, Siyasilerimiz lütfen bu kuruma bir el atalım, hataları  düzeltelim; bu kurumumuzun başına; layık bir yönetimci getirilmesine yardımcı olalım; kaybedilen disiplini sağlayıp; toparlanıp; tekrar ayağa uyanmasına yardımcı olalım; bu güzide kurumumuza sahip çıkalım daha sık yıpratmayalım.

Urfa Çevre Müdürü

İsa GÜNEŞ

Lisan Meselesi Ve Osmanlıca 2

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.