Çiçek Dalında Güzel

6

ÇİÇEK DALINDA GÜZEL

kıymetli Dostlar bilmem farkında mısınız… hemşehrilerimiz  Urfa yol boyu, refüj çiçeklerine alıştı.

artık  bu güzelim  çiçeklerimiz haftalarca koparılmadan, tahrip edilmeden, ilk günkü gibi dalında  kalabiliyor artık.

bir çevre gönüllüsü olarak Benimde memleketimin yol  boyu  ,refüjleri, kaldırım kenarları, Göbekleri, çiçekle donatılıyor olması ve bu çiçekler uzun bir  süre yerlerinde kalıyor olması

baya hoşuma gitmiyor değil.Malum çiçek dalında güzeldir
Burada yeri gelmişken, özellikle belediye  Başkanımız sayın Nihat Çiftçi  olmak  üzere, kıymetli ekibini canı gönülden  kutluyor, bu yolda Başarılarının devamını diliyorum.
Buna rağmen, Urfa Akçakale, Harran girişi, Viranşehir girişi, anıt Park içerisinde, birtakım Kenar semtlerimizde, halen bu anlamda, sorunlar varsa da, buralarda da sistemin oturacağı, Halkımızın gerekli duyarlılığa erişeceği kanaatindeyim. Bu güzelim çiçeklerimizi koparan, az kendini bilmez  bilhassa çocukları uyarmamız gerekir.
ayrıca bu anlamda, kimi ilçelerimizde de Lokalde olsa, küçük çaplı refüj,  çiçek lendirmeleri yapılmaya başlandı. Umarım  ilçelerimizde ve ayrıca Beldelerimizde de bu tür uygulamalar başlar.

zira Çiçeği seven, tabi ki  ki insanca da sever…
Bu doğru davranışa, URFA nın sakinleri de katılıp, Bahçelerini, Balkonlarını çiçekle süslemeleri, Şehrimize ayrı bir güzellik katar diye düşünüyorum. Bu uygulamaların hususuyla batı Şehirlerimizde örnekleri var  ki çokta iyi oluyor…
Hakikaten, o rengarenk çiçek cümbüşü, insanın içini ısıtıyor. Yaşadığı şehri bir daha  seviyor. İnsanlarını da seveceği umulur.
Yeri gelmişken, sıcakların başlamasıyla beraber, İnsanlarımız bahusus sıcak yaz akşamları, Parklara akın edeceklerdir. İnsanlarımızın Ağaca ve çiçeğe duyarlı davranmalarını, buralardaki ağacı, çiçeği korumalarını onları tahrip edenleri uyarmalarını, yine bir  Çevreci olarak temenni ediyorum.

Bu güzelliklerimizi, tahrip etmeyelim, yaşatalım lütfen.. Bizimde, hakeza adamakıllı bir  kültürümüz olsun artık…

yazıma buradan son verip

hayatınızda sağlık sıhhat esenlikler diliyorum…

Kendi Yolunuzdan Çekilin

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.