Cinsel Tabular

2
Cinsel Tabular Şanlıurfa Köşe Yazısı
Cinsel Tabular

Cinsel Tabular

Cinsel Tabular VE İKTİDAR

Ne kadar mahrem bir konu değil mi?”cinsellik” ismi bile geçince hemen değişik şekillere bürünüp konuyu kapatırız.Bir sır Herkesin Bildiği bir sır oysa :).

Çoğumuzun paylaşamadığı konuşmaktan bile çekindiği bir konu. Çünkü; cinsellik iktidar olma yolundaki en büyük araçtır desek ve bu yüzden zafiyet gösteremeyeceğimiz veya zaaflarımızı gizlediğimiz bir konu diyebilir miyiz?

Paylaşılınca mahremiyeti kalkıp iktidar kurma üzerindeki gücü zayıflama kuşkusu bizi türlü zorluklarla kalmamıza neden olabiliyor.

Toplumsal baskı küçük yaşta başlayıp ta ki kendi bedenimizi tanıyamadan karşı cinsin bedenini tanıyıncaya kadar devam eder.

Özellikle çocukluk döneminde yapılan psikolojik baskılar kişiyi kendi bedeninden uzaklaştırıp başka bedenlerde tanımaya çalışır kendi üzerinde iktidar kuramadığı için güçsüz zayıf bir karaktere dönüşebilir.

Nitekim başarısız bir deneyim de eklenince kalıtsal psikolojik bozukluklara neden olabilir.

Hiç düşündünüz mü İnsanlar neden sapık olabiliyorlar diye?Bunları Bu eyleme iten şey nedir?

Özellikle Sigmund freud un yaptığı araştırmaya göre küçük yaşta psikolojik baskı veya işkenceye maruz kalmış kişilerde ileri ki yaşlarda kalıtsal psikolojik bozukluklara yol açtığı gerçeği ortaya çıkmıştır.

Özellikle Kapalı toplumlarda gerek örf adet töre gibi kişiler üzerinde yapılan cinsel baskılar sonucunda bu tür olaylar yaygındır.Bu bilimsel bir araştırma olup çevremize şöyle bir göz atmamız bile yeterlidir..

Sağlıklı bir nesil yetiştirmek için tabularımızı korkularımızı bir kenara bırakıp kişilere kendilerini tanıma fırsatı vermeliyiz dostlar kişi kendini tanıyıp kendi bedeni üzerinde iktidar kurduktan sonra hayata daha sağlıklı bir bakışla başlayabilir…

Şanlıurfa Köşe Yazısı

Sigaranın vücudumuza zararları ve Sigara ile Mücadele etmek

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.