Çocuk istismarı ve Çocuğa tecavüz olaylarına Birileri dur demeli

13
Çocuk istismarı iyi hal nedeni olamaz
Çocuk istismarı ve Çocuğa tecavüz olaylarına Birileri dur demeli

Çocuk istismarı ve Çocuğa tecavüz olaylarına Birileri dur demeli

Neydi Çocuk istismarı farkında bile değildi…

Var gücüyle bağırıyordu Melek..O kadar derinden nefes alıp öylesine şiddetli bağırıyordu ki,ağzı kapalı olduğu için dışarıya çıkaramadığı nefesi,kulak zarlarını patlatmıştı.

Bir Melek,bir kelebek çığlık çığlığaydı ama kimseye duyuramıyordu sesini.Arkadan bir el sıkıca kapatmıştı ağzını.Isırmaya çalışıyordu ağzını kapatan parmakları.Ama dişlerini ağzını kapatan parmaklara dahi geçiremiyordu.

Çünkü Melek daha 4 yaşındaydı.Küçücük bedeni 2 kocaman bacak arasına sıkıştırılmıştı.Ensesinde hızlı hızlı nefes alan bir hayvanın nefesini hissediyordu.Gözlerinden bardaktan boşalırcasına yaşlar akıyordu.

Büyüyecekti,çiçekli bahçelerin yollarında koşup okullu olacaktı,şarkılar söyleyecekti.Üniversiteyi kazanacaktı,evlenecekti.Kendisini sımsıkı saran kocaman ellerden kurtulmaya çalışırken bir an aklından bunlar geçti Melek’in.

Tam o esnada gözlerindeki yaşın renginin kırmızıya dönüştüğünü fark etti.Melek’in gözlerinden akan kan değildi.Geleceği,umutları,hayalleriydi…

İradeli bir varlığı iradesiz hale getiren;Ahseni takvimi(yaratılmışların en güzelini) esfeli safiline(aşağıların/aşağılıkların en aşağısına) çeviren alkol; Sedat K.’nin de iradesini elinden almıştı.

Hayvanlar bile çiftleşmek için yavruların belli bir yaşa gelmesini bekliyordu. Sedat K. artık bir hayvan bile değildi.

Çocuk istismarı İyi Hal nedeni Olamaz

Gerçi korkmasına çok da gerek yoktu.Mahkemelerimiz ‘mağdurun rızası var’ , ‘iyi hal’ diyerek ten en alt sınırdan tecavüzcüleri cezalandırıyordu.

Müşterilere daha ucuz mal satmak için rekabete girmiş esnaf misali,

hocaların(!) evlenilebilecek kız yaşıyla ilgili yarışmaya girdiği bu günlerde; aklımızı bir saklama kabına koyup,oda sıcaklığının altına düşmeyecek şekilde iyi bir yerde muhafaza etmemiz gerekiyor galiba.

Duruma bakar mısınız? Birisi çıkıp 12 yaşındaki kızla evlenilebilir diyor.Ötekisi olur mu canım ben de daha iyisi var 9 yaşındaki kızla da evlenilebilir diyor.

Bir diğeri en uygunu bende 7 yaşındaki kızla dahi evlenilebilir diyor.Evet kanımız donarcasına izlediğimiz,dinlediğimiz bu fetvaların hiçbiri gidin küçük bir Meleğe tecavüz edin demiyor;

Ama farkındalar mı bilmiyorum insanların zihnine 7 yaşında,9 yaşında,11 yaşında bir kıza evlenilebilecek gözle bakabilirim ,bunda dinen bir sıkıntı yok düşüncesi ekiliyor.

Müslüman olmayan insanlarda gerçekten İslamiyet böyle bir din mi algısı oluşuyor.Asıl korkulması gereken de bu değil mi?

Toplumda bu tür olaylar vuku bulunca herkes tek bir ağızdan tepki gösteriyor,lanetlemeye başlıyor.

Lanetleyeceğimiz tek şey tecavüzler mi ya da çocuk tecavüzleri mi? İlk başta ilkokul sıralarında okuması gereken çocuklara ‘’evlenmesinde bir sakınca yok’’ diyerek verilen fetvaların lanetlenmesi gerekmiyor mu?

Adana’daki Çocuk istismarı Hepimizi derinden etkiledi.

Son zamanlarda gittikçe artan ve en son geçen hafta Adana’da yaşanan 4 yaşındaki kız Çocuğa tecavüz edilmesi olayı hepimizi derinden sarstı.

Mesele böyle olaylar olduğunda ortaya çıkıp milleti sakinleştirmek için popülist söylemlerde bulunmak değildir.Bu olaylar yaşanmadan önce önlemler almaktır.Caydırıcı cezalar koymaktır.

Çocukları cinsiyetçi bir yaklaşımla yetiştirmekten kaçınmaktır.Özellikle erkek çocuklarına namus,ayıp,günah..vesaire kavramların sadece kadına ait kavramlar olmadığını öğretmektir…

Kanımız donduran, Tüylerimizi diken diken eden Çocuk istismarı ve Çocuğa tecavüz olayların Bir daha yaşanmaması ümidiyle kalın sağlıcakla…

NOT:Kız çocuğunun adını yayınlamamak için Melek ismi sembol olarak kullanılmıştır.

Çocuk Eğitimi

Anne Baba Çocuk ilişkisi

13 YORUMLAR

  1. Şahsen bu yasalardan utanıyorum.
    Haber yapılmayacak bir konu varsa o da budur. Bu mesele ayaklanma sebebi iken televizyon kanallarında normal bir haber haline getirildi. Biz haber olarak yaydıkça sıradan hale geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.