Çocuklarda Kıskançlık

10
355

Çocuklarda Kıskançlık Duygusu

Çocuklarda Kıskançlık

Merhaba arkadaşlar. Bir yazı ile yine karşınızdayım . Umarım yazımı beğenirsiniz. Hadi başlayalım.

Arkadaşlar kıskançlık hepimizin bildiği gibi çok kötü bir şey. Her ne kadar seven kişi kıskanır deseler de kıskançlık çok yanlış. Hatta aşırı kıskançlık kişilik bozukluğuna da neden olabilir. Kıskançlık sinsidir ve hissettirmeden yer bitirir insanı. Aslında aşırı kıskanç olan kişi kendine güvenmeyen kişidir.

Bazen kıskançlık duygusu anne baba yüzün den de ortaya çıkabiliyor.  Mesela sınıfta bir kişi öne geçtiği zaman annenin sen nasıl geride kalırsın , biraz çalışkanları örnek al gibi sözler söyleyerek çocuğu kıskançlığa davet ettirir.

Bazı anne babaların çocuklarından beklentileri çok fazla . Bundan dolayı çocukları ders çalış diye tetiklerler. Çocuklar ise zorla çalıştıkları için o çalışmalarından verim alamazlar . Tabi sonra kişi ben arkadaşımdan daha fazla çalıştım o nasıl benim önüme geçer diye söylenir. Sonra da ders çalışmakta istemez .

Arkadaşlar gördüğünüz gibi kıskançlığın sonu çok kötü .

Bir daha ki yazımda görüşmek üzere.

Kendinize iyi bakın . Bay Bay.

Musul dan Mektup Var

10 YORUMLAR

  1. mesela ben.Tarık şu anda yatılı okula gidecek diye ailem ona daha çok ilgi gösteriyor. Eee haliyle bende kıskanıyorum.Güzel olmuş tubacım ellerine sağlık…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.