Davranış Bozuklukları Ve Hipoterapi

0
118
Davranış Bozuklukları Ve Şanlıurfa
Davranış Bozuklukları Ve Hipoterapi

Davranış Bozuklukları Ve Hipoterapi

Davranış Bozuklukları Belirtileri:Toplumun kurallarına uygun şekilde işlev görememe. Sık sık patlamalar yaşayabilir, küstah davranışlar, saldırgan, agresif davranışlar sergileyebilir.

Bunun yanında Öz saygısı ve güveni düşüktür.

İlaç alıyor olabilir,Bu ilaçların yan etkilerini bilin. Yer çekimsel olarak güvenli olmayabilir, vücudunun uzuvlarının nerede olduğunu bilmeyebilir.

Davranış Bozuklukları ve Hipoterapi Eğitiminde dikkat edilecek noktalar: belirlenmiş davranış sınırları ve bu sınırlar test edildiğinde neler olacağını daha iyi açıkça izah edilmiş neticeler olmalıdır.

Şiddetli bir patlamada attan indirmeleri gerekebilir. Pratik bir yaklaşım kullanın.

Disipline uymalıdır. Başarı için plan yapın. Yüzleşmeden kaçının. Kabiliyetlerini odaklanın ve bunları azar azar geliştirin.

Başarıları için bol bol övün.Pazarlık yapın. Davranışsal patlamaları yönetmek için ailenin, bakıcının, öğretmenlerinin kullandığı teknikleri öğrenin.

Başka ortamlarda amaçlarını öğrenin.Manejde bunlara teşvik edin.Takım yarışmaları faydalı olabilse de birebir yarışlar ters tepki yaratabilir.Attın, gönüllünün veya binicinin incinmesi ihtimali varsa binicilik kontrendike olabilir.

Hipoterapi de At ve Donanım

binicinin moralini bozmaktan ve ya yapabileceğinden fazlasını istemekten kaçının. 1000 iyiliğini başarılı bir hale getirin.

Atı ve takımları aynen  fiziksel problemi olmayan bir binici için yapacağınız gibi seçin. Eğer kötü davranış ihtimali varsa bir kantarma kullanmayın.

Binicinin atı, gönüllüyü veya kendini incitmesine izin vermeyin.

Başlangıçta, davranışsal sorunların derecesi veya ilaçların yan etkileri belirlenene kadar, yan yürüyücü ile plan yapabilirsiniz.Ancak yinecilerin kabiliyetleri oranında hızla ilerletmeye çalışın.

Psikolojik bozukluklar, beyni etkileyen fizyolojik bozukluklar ve bazı ilaç tedavileri adlı faaliyetler için uygun olmayan davranışları veya zihinsel durumlara neden olabilirler.

Uyumsuz davranışlar arasında heyecan, insanlara veya hayvanlara karşı saldırganlık, kendine zarar veren davranışlar veya katılımcının kendisi veya başkaları için tehlike yaratmasına neden olan tüm rahatsızlıklar vardır.

Uygun personel yerlerinde bulunmalı ve uygunsuz davranışlarla başa çıkmak için bir plan yapılmış olmalıdır. Neredeyse tüm bireyler cezadan çok övgüye, açık bir yapıya ve seçenekte bulunmaya katılma fırsatına daha iyi tepki gösterir.

Türkiye  binicilik federasyonu Şanlıurfa il  temsilcisi Tayfun TAŞKIN

Şanlıurfa bahçeşehir koleji binicilik okulu

Dikkat eksikliği ve hipoterapi

Down sendromu ve Hipoterapi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.