DEDAŞ tan İşçilere Rest

0
202

DEDAŞ tan işçilere rest

Şanlıurfada bir önceki  akşam namazı itibariyle dört gününü dolduran Dicle EDAŞ işçilerinin grev kararına DEDAŞ tan cevap geldi.

Kurumda üst firma elemanı olarak Arıza tamirat Bakım AOB biriminde vazife yapan aynı grup işçinin tümüne yasaların öngördüğünün üstünde zam verildiğini Haksız Greve  yaparak

işçilerin halkı mağdur ettiğini savundu.

DEDAŞ TAN REST

“İş terk eylemi yapan işçiler eylemlerine, minimal Ücret Komisyonunun belirlediği %30 ücret zammımı yapılmadığını gerekçe gösteriyorlar.

Ancak, şirketimiz  müteahhit firmalarında çalışan, fakat minimum ücretin altında maaş alanların tümüne en aşağı ücret farkları yansıtıldı.

minimum Ücret Komisyonu türünden belirlenen legal bindirim uygulandığı halde eylemdeki işçilerin tutkun bulundukları sendika, %29 oranında yeni ek  ücret zammı istedi. Bu talep, her şeyden önce iktisadi gerçeklere uymamaktadır. Haksız bir dileme olmasının yanında özverili çalışanlara saygısızlıktır.

İŞBAŞI YAPMAZLARSA

2 milyon nüfusa sahip bir şehirde yaşayan halkı zor durumda bırakan eylem, bir  an önce   sonlandırılmalıdır.

Dağıtım bölgesindeki 6 ilde 5 bin kişiye istihdam imkanı sağlayan Dicle EDAŞın  eksiksiz personeline yüzde 8 oranında zam  yapmışken  işçilere legal hakları verilmişken, başkaca yüzdelik 29 gibi eş zam talep etmeleri gerçek değildir.  Bu şartlar altında da iş  başı yapmayan personelin sözleşmelerini feshetmekten başka  şansımız  kalmayacaktır dedi…

İnsan-ı Ahsen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.