Derin Mevzu

2

Derin Mevzu

Son birkaç senedir, Adı Ergenekon , Kontrgerilla, Jitem ne olursa olsun, bir Derin Devlettir tutturduk gidiyoruz.

Bu derin devlet mahluku, bir bakıyorsunuz. Terör teşkilatı kuruyor. Bir bakıyorsunuz gerilla, hükümetleri  devirmek amacıyla Cami  yakmak ta dahil, tüm şeyleri emeli uğruna mubah sayıyor.

Yeri gelmişken, bir büyüğümün  o seneler yaşadığı bir vakayı  anlatayım.

İfadesi şöyle devam ediyor. 70 li senesinin sonuna doğru, Ankara da öğrenciyken, Okulumuzun devam zorunluluğu yoktu. Bende boş zamanlarımı , aile bütçeme katkıda bulunmak amacıyla, o tarihlerde birkaç sene, Ankara da (ismi mühim değil) bir Tercüme ofisinde  Daktilocu  olarak çalışıyordum.

Patronumuz Lions Kulübü delegesi idi. Bir gün telaşlı telaşlı geldi. bize herkes işi bıraksın, doğru evine gitsin dedi, diğer da bir açıklama yapmadı. biz de o gün amacıyla bu davranışa bir mana veremeden, Patronumuzun bu sözünü dinledik evimize gittik. Yıllar sonra, o gün Genç Subayların Darbe yapacaklarını , son anda önlendiğini duydum. Hala Patronumun o günkü bu belirtiyi kimden aldığını, Yoksa Patronumda mı derin Devletin hizmet ettiğini  merak ediyorum.

O günün Genel Kurmayı , bu gün darbe  uygulamak, darbe  zeminini hazırlamaktan yargılanıyor. O gün  alkış tuttuklarımız  , bu gün kodesin eşiğinde, Vay be düşünebiliyor musunuz? Ülkemiz nereden nereye geldi. Daha da nerelere gidecek ALLAH bilir.

Ayrıca yazık  ki bu oyunlar, sistemler, daha birkaç sene evveline kadar devam ettiği iddia ediliyor. Asıl vahim olan bu. Bu bunun yanı sıra Demokrasimizin de alacağı daha çok yolunun bulunduğunu işaret ediyor. Demokrasiler de iktidarı elinde sahip olanlar, yani yürütme erki kendi menfaati amacıyla kullanamaz. Buna diğer erkler (yasama, yargı) izin vermez. Ülkemizin hali hakkında bu husustaki yorumu sizlere bırakıyorum.

Bu günkü basın organlarında, Rahmetli Turgut ÖZAL ın zehirlenerek öldürüldüğü, Otopsisinde zehir bilgilerine  rastlandığı makaleleri  bulunmaktadır. Bu korkunç bir şey, Bir ülkenin Cumhuru bile bu çetelerce ya da uzantılarınca zehirlene biliyorsa, o ülkede her şeyden evvelce can güvenliğinden söz edilemez diye düşünüyorum.

Şurası da oldukça mühim, bu hususlarda ayrıca yargısız infaz yapılmamalı, suçlu ile suçsuz ayırt edilmeli, gerçek suçlular en ağır şekilde cezalandırılmalı, Siyasi linçlerden kaçınılmalı, Diğer türlü, Derin Devlet felsefesinin diğer bir versiyonunu olmuş olur.

yazıma buradan son verip sizlere sağlık sıhhat esenlikler diliyorum

Yemen Kan Ağlıyor

Urfa Köşe Yazarı

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.