Dizilere Dikkat

2
185
Diziler Türk dizileri

Dizilere Dikkat  Dizi ve Film Kültürü

Diziler denince akla bir sürü televizyon programları geliyor.Tabi bazılarının kategorileri aynı iken bazıları farklı korku,heyecan,eğlence vs. kategorili  bir çok dizi var peki bunların hepsi bizim için sağlıklı mı ? Tabi ki de hepsi bizim için sağlıklı değil.En başta yaşımıza uygun olan dizileri izlemeliyiz.Yani bizim yaşımızdakiler in de bu diziyi izleyebilmeli.Bence çocuklar Osmanlı devletinin anlatıldığı dizileri izlemeliyiz.Tabi ki  +7 yanındakiler  bu dizileri izlemelidir.Çünkü orada yapılan savaşlar çocuğun psikolojisinde kötü etkileye bilir. Ama bu diziler gerçekten Osmanlı devletinden doğru bahsetmeli ki çocuk yanlış  bilgilenme meli . Çocuk için uygun yas zaten diziler başlamadan önce yazılıyor.Tabi bu dikkate alınması gerekiyor.Peki neden böyle yaş sınırı var.Çünkü dizide olumsuz etki eden davranışlar veya hareketler vardır. Veya Korkutucu şeyler olabilir.

Yani demek istediğim televizyonu açtığımızda karşımıza çıkan dizi belki çocukların hayatını etkileyecek. Biraz çocuklarımız için duyarlı olalım.Dünyada ne kadar küçük gördüğümüz şeyler normalde büyük şeylerdir.

Milletin Vekili Mi Bunlar

Önceki İçerikKan Gurupları
Sonraki İçerikDuygusal Olmak
Ben 5 mayisda doğdum. Boğa burcuyum.Matematiği çok seven,gabiş hoca'nın öğrencisi olduğum için gurur duyan,gelecekte polis olmayı dileyen,hedefleri basarmak için çaba gösteren biriyimdir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.