Doğu Türkistan Kan Ağlıyor

1
108
Doğu Türkistan ve Müslüman
Doğu Türkistan Kan Ağlıyor

Doğu Türkistan diye bir yer var bilir misin? Uzak gibi görünen güzel gözlü insanlar, yeşili, mavisiyle cennet kokan bir diyar.  Etrafını sarmalar gün be gün  ejderhalar…

Sen ki Uygur kardeşim nicedir dayanırsın? Bu vahşet çemberinde, söyle nasıl yaşarsın? Gök rengi bayrakları kartallar dağa assın. Söyle Uygur kardeşim serverler şaha kalksın. Çin seddinin ardında kalsa da dağın, taşın. Söyle analarına , söyle de ağlamasın.

Kan yağar bulutlardan, dökülür fitne fesat. Ne doğan kaldı gökte ne de kırlarda kır at. Zalimin zincirleri dolanmışsa boynuna. Serri ver de toprağa o zincirleri kır at.

Ey Müslüman efradı ve dahi tüm Türkler. Nerde yürekleriniz? Nerde sustu gönüller?

Kardeşleriniz orda , Asya’nın göbeğinde… Bir cüceye yem olmuş, çöllerin ötesinde.

Şimdi tüm kılıçları kırıp atmalı mıyız? Yoksa serzeniş edip köşede yatmalı mıyız. İnsanlık uyuşmuşken bir gölgenin peşinde. Biz de korkaklar gibi buna uymalı mıyız?

Gül kokulu günler eski bir masal gibi. Enselerde gezmeli Osmanların nefesi.

Kalkın ey Sahabeler, ey Tabiun, ey ümmet. Şu aczini görün Evlad- ı Müslimin’in. Her biri bir köşeye sinmiş üç kuruş için!

Halimize ağlıyor yaprağı her ağacın. Haline benzer olduk Endülüslü sultanın. Cenk gözlere gelince, yere batar erkeklik. Bari kadınlar gibi ağlamalı ibretlik.

Doğu Türkistan, Tibet, Moğolistan diyarı. Olmuş üç beş gavurun elinde oyuncağı. Bir taraftan Mançurya bir taraftan Rusya’sı. Birkaç slogan ile bağlamış Türkistan’ı.

Kazak, Kırgız, Özbek, Türkmen; söyle ne işe yarar! Etrafında düşerken esir, onca kardaşlar! Bir ahımız Tatar’a bir ahımız Uygur’a . Bizim bu halimize kim ah eder sırdaşlar?

Sade Türk, Türkiye mi? Yahut Azerbaycan mı? Bize yüklenir herkes. Başka Türk yaşamaz mı?

Bir Müslüman Türkiye, Yahut da Pakistan mı? Kim uyuttu söyleyin, milyarlık Müslümanı!

Evet bu bir itiraf, itiraz ve feveran. Bin parçaya bölündük. Ölüme kaldı ramak. İnsanlık ölmüş gibi, herkesin derdi rahat. Köz köz oldu yürekler, tıkınır nice ahmak!

Kaleler düştü bir bir benlik davası ile. Orta Asya dönüştü kan kaynayan denize. Kimisi komünizm kimi sosyalizmle… Kandırdı evlatları, düştük birbirimize.

Uyan sen de Müslüman, hayır gelmez gavurdan. Bizar olduk her yerde Siyonist planlardan. Bir taraftan Deistler, ateistler bir yandan ‘ Darwin Darwin’ diyerek  aldattılar an be an…

Ağlama güzel vatan, gonca gül Doğu Türkistan. Gün gelir tüm insanlar kalkar da uykusundan. Kurtulur tüm insanlık yıkılmadan mavi han.

Ağlama güzel vatan, ağlama Doğu Türkistan. Bir Şeyh Şamil de çıkar, sana yazılır destan.

( Bu mensur şiir karmakarışık duygular içerisinde yazılmıştır. Hem mazlum Doğu Türkistanlı kardeşlerimize hem de kış uykusundaki bazı Müslüman kılıklılara ithaf olunur.)

Yemen Kan Ağlıyor

Medeniyetlerin Yükselişi Çöküş Nedenleri ve Sünnetullah

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.