Dost Olmak

8
Dost Olmak

Dost Olmak

Dostluk kelimesini günümüzde çok kullanıyoruz. Çünkü günümüzde neredeyse hepimizin dostu var. bu dostlukların bazıları gerçek bazıları ise yalandan dostluklar. Gerçek dostluklar şöyle olur;                         Dostun için her şeyi yapar, hiç düşünmeden ona her şeyini verirsin. Yani onun için her şeyi yaparsın. Ancak yalandan dostluklar hiç de böyle değildir. Ya onun parası için ya da onun gücü kuvveti ve zekası için onunla dost olursunuz. Aslında buna tam da dostluk denmez. ‘kullanmak’ denir. Siz bu davranışları yaparak karşınızdakini sadece kullanırsınız. Ne yazık ki bu durumlar günümüzde çok ama çok normal karşılanıyor. Ama siz siz olun asla kötü kişilerle dost olmayın. Atalarımız ne demiş? ‘Üzüm üzüme baka baka kararır’ demiş. Yani siz ne kadar iyi olsanız da dostunuz kötü olduktan sonra sizin iyi kalma şansınız %0 Çünkü kötülük bulaşıcıdır. Bunları bir de örnekle anlatayım. Çürük meyvelerin yanına sağlam meyveleri koyarsak ne olur? Tabi ki sağlam meyvelerde çürür. Yani çürük meyvelerdeki bakterilerin sağlam meyvelere bulaşıp çürütebileceği gibi dost sandığınız kişilerdeki kötü davranışlarda her an size bulaşabilir. Sizin kendi hayatınız tam da sizin ellerinizde kötü kişilerle dost olarak hayatınızı kötü yollara sürüklemeyin. Dost seçimi ne kadar önemsenilmesede bu hayatımızın en önemli kararlarından biridir.

Gerçek dostlar yıldızlara benzer, karanlık çökünce ilk onlar görünür!

Dünyadaki Azınlıklar

8 YORUMLAR

  1. Hepinize çok teşekkür ederim beni çok mutlu ettiniz. bende sizin gibi düşünüyorum sizler gibi arkadaşlarım olduğu için çooooooook şanslıyım 🙂

  2. Bencede dediğin gibi iyi arkadaş iyi bir dost seçmeliyiz sonra o senin kıymetini bilmez iyi arkadaşlık kur ki sadece iyi gününde deyil kötü günündede yanında olsun ???

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.