Dünya malının Esiri

2
Dünya malının Esiri olmak
Dünya malının Esiri,Urfa Gündemi

Dünya malının Esiri Olmak

Evet arkadaşlar kısa bir aradan sonra tekrar aranızdayım. Bugün size dünya malı hakkında bilgi vereceğim aslında insanlar dünya malına çok önem verir. Neden mi? kendileri zengin olursa her şey yolunda olur onlar için.

ama dünya malı insanları bazen de kötü eder.Üstelik bazıları dünya malını kötü amaçla kullanır. Kumar ve içkiye yatırır ama onun yerine bir yetimi giydirip yedirse diğer dünyada bir sevap kazanmış olur.

Kısaca Dünya malının Esiri Olmak yerine Aslında dünya malını iyi kullanabiliriz bir cami ve Çeşme yapabiliriz dünya malı insanı cimri eder. Malum Çok cimri olmakta iyi değildir yani dünya malına önem vermemeliyiz mesela insanın bir televizyonu varken neden bir tane daha alıyor ki!

insanları para ve dünya malı mülkü çok etkiliyor bu devirde ve geçmişte mal ve mülk için kavgalar ediyorlar çoğu insan bu yüzden ölüyor dünya malına çok önem vermemeliyiz.Sizce de haksız mıyım?

Dünya malı bazen de bizi kör edebilir. Boş boşuna harcamak yerine bir okula bağış yapabiliriz. Dünyaya katkı sağlayabiliriz geri dönüşüm kutuları alıp her yere koyabiliriz.

Dünya malı bana göre hiç önemli değil. Bir ailede sağlık mutluluk huzur olsun yeter dünya malı hiç önemli değil hayatta dünya malına önem veren çok kişi gördüm boş boşuna…

Yine Urfa ilinde Fazla kalemler fazla eşyalar alanlar var fazla eşya almak yerine birikim yap tutumlu ol hayata hep mutlu bak herkesin dediği gibi kefenin cebi yok ki! diğer dünyaya ne mal ne mülk götürebiliriz.Sadece sevap ve iyilik götürebiliriz.

Yani kısacası dünya malına çok önem vermemeliyiz onun yerine iyilik yapıp sevap kazanmalıyız dünya malına önem verirsek cahil ve cimri oluruz.

bunu bir örnekle anlatayım Urfa da bir adamım pantolon ve araba fabrikası var ve bu adam hiç mutlu değil çünkü adamın çocuklarının ayakları sakat hiç biri ne pantolon giyebiliyor.Ne araba kullanabiliyor adam dünyanın zengini olmasına rağmen mutlu değil benden bu kadar kendinize  iyi bakın Urfa dan selamlar.

Allah’a emanet olun sonraki yazımda görüşürüz.

Urfa Köşe Yazarı             Urfa Gündemi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.