Düşünme!

0
Düşünme!

Düşünme!

Düşünüyorsan yaşamıyorsun! Nasıl?  Düşünmek anı ya da hayal üzerinedir. Biz anılarımızı, hayallerimizi düşünürüz. ileriye geriye doğru.  Şimdiyi düşünmezsin yaşarsın. Düşündüğümüz zamanları yaşamdan saymak bu bağlamda Pek de doğru olmaz.

Bir aile toplantısında geride kalan güzel bir günü, zaman dilimini anarken ya da dostlarla eskileri anarken düşünürsün, yaşamazsın! Gelecek hayallerini gerçekleşmeden düşünürsün, yaşamazsın! Bu hep böyle devam eder.

Yaşamayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Aksi durumda hayatın coşkusunu ve bizim için hazırladıklarını kaçırırız. Düşünmek hayallerimiz için endişe etmek, stres-kaygı yaratırken ve geçmişimiz için pişmanlık duymak anlamında da kayıplara neden olur.

Yaşam zaten yeterince heyecanlı bir şey… Sonuçta ne zaman biteceği belli olmayan heyecanlı bir şey….

Bilindiği üzere hayatın kendi içinde bir anlamı yok. Hayat bir anlam yaratma fırsatıdır. Eğer ideallerle düşünüyorsan bu da yaşamanın önünde bi engeldir. ideallerle düşünen biri Mükemmeliyetçi olmaktan kendini kurtaramaz. Dolayısıyla sürekli olarak bir illüzyon  yaşar. Hiç bir şeyi doğal gerçek haliyle göremez.  Ve ideallerle yaşayanlar da hep bir düşünme halindedir ve yaşamıyordur.

Akıştan içmiyorsan yine yaşamıyorsun dur. Etrafında ne varsa onları yaşayabilirsin. Gerisi düşünmedir ileri geri…

Dünyadaki Azınlıklar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.