e Okul not öğrenme ve e Okul not sistemi

3
467
e-Okul not sistemi ve e Okul not öğrenme
e Okul not öğrenme ve e Okul not sistemi

e-Okul not öğrenme ve e-Okul not sistemi

E-okul kısaca notların öğretmenler tarafından sanal ortama aktarması ve bu notları öğrenci ve velilerin e-Okul veli bilgilendirme sistemi ile  notlarını öğreneceği bir sitedir.
e Okul not öğrenme ve e Okul not sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılmıştır.

E-Okul hakkında olumlu ve ya olumsuz eleştirileri şimdilik bir tarafa bırakırsak,öğretmenler ve öğrenciler açısından hayatı kolaylaştırdığı kesindir.

e-Okul veli bilgilendirme sistemi ile Notları öğrenmek için ise öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarası gereklidir.Bunları doğru bir şekilde girerek sisteme girebilirsiniz.

Ayrıca güvenlik amacıyla Zaten daha sonra farklı bilgiler ister o bilgileri doğru girerseniz alttaki öğrencinin resmine de tıklarsanız öğrencinin e Okul not öğrenme ve e Okul not sistemi ne girmiş olursunuz.

Daha Sonra da kenarda yazan yerlerde not bilgisine basarak öğrencinizin notlarını öğrenirsiniz.Yine aynı kısımdan ders programını,devamsızlık bilgilerini,duyuruları vesaire şeyleri öğrene bilirsiniz.

Ayrıca E-okulun bir özelliği daha sadece Google den değil Android ve İos telefonlarınıza mobil uygulamayı indirip pratik bir şekilde e Okul not öğrenme ve e Okul not sistemi ni takip edebilirsiniz.

e-Okul Notlarınızı öğrenmek için Tıklayınız

Peki e-Okul not sitemi neleri değiştirdi

e-Okul not sitemi Hani eskiden e-Okul yoktu ya o zaman öğretmenlerin meşhur not defterleri vardı.Tüm öğrencilerin sınav sonuçları falan hepsini oraya yazarlardı.

Tabi öğrencilerde sınav sonuçlarını kolay kolay öğrenemez idi. Nedeni ise bazı öğretmenler sınavdan sonra notları söylemez,Öğrenciler yıl sonu karnede notlarını görürlermiş.

Aslında bu pek iyi değil.Öğrencinin sınav notundan haberi olsa idi notu düşükse daha iyi çalışırdı eğer notu yüksek ise o şekilde çalışmaya devam ederdi.Yani önlem almış olurdu.

Biz yeni nesil e-Okul not sitemi ile bu konuda oldukça şanslıyız?.

Buna rağmen  e-Okul not öğrenme olayı karnede heyecan bırakmadı da değil.
Çünkü şimdi e-Okul not öğrenme istediğiniz zaman istediğiniz yerde anında girebilme şansınız var.

E-Okul Not Ortalaması Öğrenme

Bir ayrıcalık daha e-Okul uygulamasını telefonunuza veya başka yere yüklediğinizde ortalamanız da çıkıyor.

Telefona yüklenen uygulamadan E-Okul Not Ortalaması Öğrenme bölümüne girerek tüm ortalamanızı görebilirsiniz.

Ama Google,Safari,Mozilla yani normal tarayıcılardan girince görünmüyor not ortalamanızı bu durumda ayriyeten hesaplamanız gerekir.

(zaten şimdi ki öğrencilere notlar söylenmese öğretmenin başının etini yerler yani hepimizin yaptığı şeyler kabul edin bence?☺).

Artık 1 dönemi daha geride bırakıp 15 tatile gireceğiz.Umarım 2.dönem de hepimiz için iyi,hayırlı ve başarılı bir dönem olur.

Evet arkadaşlar bir yazımın daha sonuna geldik bir daha ki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın…

??Gizemli YAZAR??

Okulumu Özledim

Akabe imam Hatip Orta Okulu Bilim Şenliği

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.