Eğitim Öğretim Sonu

4
135

Bir Eğitim Öğretim Yılı Sonu

Eğitim Öğretim Sonu

Eğitim Öğretim Sonu Bir toplumun ortak paydada buluşup kaynaşarak millet olmasının, çağdaş ve müreffeh bir toplum olarak milli ve manevi değerlerinden oluşan kendine has kültürünü kuşaktan kuşağa aktarmasının, kalkınma ve çağdaşlaşma yolunda bilim ve teknolojiyi kullanarak üretken hale gelmesinin ve geleceğini teminat altına almasının yegane yolu kuşkusuz eğitimden geçer.
Eğitimci olarak eğitim öğretim bağlamındaki tüm çalışma ve çabalarımızı bu anlayışla sürdürdük ve nasip olduğu taktirde sürdürmeye de devam edeceğiz.
Sevgili öğrenciler! Tüm gayretlerimiz sizler içindir. Biz sizlerle varız ve var olacağız. Zira geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Şunu unutmayın ki eğitim öğretim faaliyetlerimizin temel amacı; iyi insan, iyi vatandaş ve başkasına bar olmadan kendi hayatını sürdürebilmek için meslek sahibi insan yetiştirmektir. Bu bağlamda milli şairimizin de dediği gibi “Bu dünyada kazanamayan bir ekmek parası, dostunun yüz karası düşmanının maskarası…” Dolayısıyla kendi geleceğiniz için geri.gelmesi mümkün olmayan çok kıymetli zamanınızı heba etmeden kendinizi hayata en güzel ve donanımlı bir şekilde hazırlamalısınız ki öncelikle kendinize, ailenize, vatanınıza, milletinize ve tüm insanlığa faydalı birer birey olabilesiniz. Nitekim insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.
Bu anlayışla alacağınız karnelerin kişiliğinizi ölçmediğini, sadece yıllık çalışmalarınızın bir göstergesi olduğunu bilmelisiniz. İnanıyorum ki eksikliklerinizi görüp önümüzdeki yıl daha duyarlı ve disiplinli bir şekilde çalışarak amacınıza ulaşacaksınız.
Değerli öğretmenlerim! Yetiştirdiğiniz çocuklarımız birer fidan ise siz onlara bakan, kendinizden bir şeyler katarak onları besleyen ve yetiştiren, geleceğe hazırlayan birer bahçıvansınız. Unutmayınız ki aydınlık yarınlar için sizlerin varlığı, bizim için en büyük güçtür. Tatilde hakkınız olduğu üzere iyi dinlenmenin yanı sıra bilgilerinizi güncelleyip önümüzdeki yıl büyük bir heyecanla başlayacağınıza olan inancım tamdır. Eğitim öğretim yılı boyunca yaptığınız çalışmalarda özveriyle gösterdiğiniz gayretler için sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Kıymetli velilerimiz! En kıymetli varlıklarınız ve ciğer pareleriniz olan çocuklarınızı bizlere güvenle emanet ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Unutmayınız ki emanetiniz emin ellerdedir. Yıl boyunca tüm faaliyetlerimizde desteklerinizi esirgemediniz. Bu gün çocuklarımız, sizlerle beraberce ektiklerini biçiyor karnelerini alıyorlar. Dolayısıyla çocuğun aldığı karne aynı zamanda sizlerin de karnesidir. Bu itibarla çocuklarımızı, karnelerinden dolayı yargılamaktan, kişiliklerini zedeleyici ifadelerle telafisi güç hasarlara yol açmaktan, özellikle kaçınmalısınız. Karneler arzu ettiğiniz gibi değilse yapacağınız şey hatalarınızı tespit ve telafi etmektir. Çocuklarınızın başarılarına ortak olduğunuz gibi başarısızlıklarına da ortak olmalısınız. Sonuç olarak ilçemiz eğitimine özverili katkı sağlayan okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve okul aile birliği başkan ve üyelerine teşekkür ediyor sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Hepinize iyi tatiller…

Ahmet AKSOY

Musul dan Mektup Var

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.