Eğitim Sistemimiz

1
Eğitim Sistemimiz VE ÖSYM Sınav Sitemi
Eğitim Sistemimiz

ÖSYM Sınav Sitemi  Ve Eğitim Sistemimiz

Öğrencilerin hayata atılması için son basamak olan üniversite ama o kadar kolay değildir maalesef üniversiteye girmek.Şartlar bazen zorlar ama yinede mücadele ederiz.

Eğitim Sistemimiz de Biz öğrenciler çeşitli sınavlara tabii tutuluyoruz,peki neden ?

Eğitim Sistemimiz i Şöyle açıklayalım;Biz öğrencileri herhalde yetersiz buluyorlar yada kendilerindeki eksiklikleri öğrencilere yansıtıp sorunlarından ve sorumluluklarından vazgeçiyorlar.Öğrenci eksik olabilir hatası olabilir ama sizlerde 4×4 lük değilsiniz.Sınav sistemini her sene yapboz gibi değiştiren biz öğrenciler değil bizi sınava tabii tutan sizlersiniz (hani biz eksiğiz ya ondan herhalde!)

ÖSYM Sınav Sitemi soru hazırlama komisyonu her yayın evinin editörlerinden soru istiyor ve o soruları düzeltip sınav zamanında öğrencilerin önüne kitapçık halinde veriyor ve öğrencilerden başarı bekliyor. ÖSYM’deki komisyon bile yayın evlerinden yardım alırken öğrencilerin nasıl başarılı olmasını bekliyor acaba?

Başarı üniversite’de gelmez eğer başarının gelmesini bekliyorsanız ve başarı sıralamanızı yükseltmek istiyorsanız köklü değişimler yapacaksınız.

Günü veya durumu kurtarmak için yapılan değişimler biliniz ki başarı getirmez sadece yaptım oldu bitticilik  olur o zamanda bir faydası olmaz.Üniversite dediğin bir betonarme yapı değildir.

Üniversite hayata atılmadan önce eğitim ve tecrübe edinilme kısacası hayata hazırlanmak için aracı bir kurumdur.

Öğrenciler bu kurumdan ne öğrenirse hayatını ona göre şekillendirecektir kısacası siz öğrencilerin hayata hazırlanmaları için çalışan gönüllü eğitim elçilerisiniz elçiye zeval olmaz değil aksine elçiye zeval olur olmalı da.

Sizler yeniliklere,değişikliklere,gelişmelere açık olmalısınız ki öğrencilerde sizin arkanızdan gelebilsin

Hayatta en büyük mürşit ilimdir ve ilim eğitim kurumlarında eğiticiler tarafından verilir.

ÖSYM Sınav Sitemi ÖĞRENCİLERİ NEYE GÖRE SINAVA TABİİ TUTUYOR ?

Eğitim Sistemimiz de ÖSYM  bu sınav sisteminde öğrencileri sadece son sene lisede alınan eğitimle sınava tabii tutuyor.

Üniversite son senede alınan eğitimle kazanılmaz!

Eğer başarılı ve sıralaması yüksek bir üniversite öğrencisi istiyorsa Önce sistemini düzeltmelidir aksi takdirde başarı sadece istediğiyle kalır ve sonuç alamaz.

ÖSYM Sınav Sitemi üniversite için araç’dır ancak üniversite öğrenciler için bir amaç ve amaçlarına uğraşmak için bu kadar emek sarf ederken ÖSYM’nin bu emeğe saygı gösterip gerekli değişimleri bir an önce yapmalıdır.

Öğrenciler toplumun aynasıdır eğer öğrenciler yeniliklere ve gelişmelere ulaşamazsa toplum’da belli başlı sıkıntılar doğurabilir.

Öğrenci’de üstüne düşeni yani sorumluluğunu bilmeli çalışmalı aksi takdir’de tek taraflı çalışmayla başarı sonuçlanmayabilir her şeyi karşı taraf’dan istemek beklemek’de bizi başarıdan alıkoyabilir ve o zaman karşı taraf;bak işte ben yeniliği mi,gelişmelerimi yani üstüme düşeni yaptım ama öğrencilerden aynı özveriyi alamadım diye söylemlerde bulunur.

Herkes sorumluluğunu bilmeli ve ona göre çalışmalı,nasıl bizlere yol gösterenden çalışmasını bekliyorsak bizde o yoldan gidebilmek için çaba sarf etmeliyiz o yol bizi başarıya götürecekse o yolda herşeye katlanmak zorundayız tıpkı yol gösteren gibi.

BİZLER İSTERDİK Mİ YAPAMAYACAGIMIZ HİÇBİRŞEY YOKTUR.

LEVENT ZGZ

Urfa Haber                                  Şanlıurfa

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.