En İyi Dostum

8
Dost Seçimi
En İyi Dostum

En iyi dostum

Evet Web sitemiz Sosyal Loca da bu konuyla pek çok yazı var ama sizde biliyorsunuz ki bir konu pek çok yazar tarafından farklı görüşlerde ele alınabilir.Bu yüzden birde ben düşüncelerimi söyleyeyim bu konu hakkında istedim.

Evet başlayalım.Dost seçimi gerçekten önemli bir konudur.Ama bence arkadaş seçimi dost seçimi kadar önemli değildir.Çünkü kendimden örnek vereyim. Sınıfımdaki herkes benim arkadaşımdır.Ama herkes benim dostum yani sizin anlayacağınız tarzda kankam değildir

Yani herkesle arkadaş olabilirsiniz ama herkesle dost olamazsınız.Dost Seçimi bu denli önemli bir konudur. Ve ayrıca mesela biri gelse size dese ki Kanka olalım mı ? Hemen atlamayın çünkü kankalık ve dostluk öyle kolay kolay olacak  şeyler değildir.

Yani bir kişiyi önce iyi tanıyın sonra onunla dost veya Kanka olursunuz.Zaten dost aranmaz kendisi gelir sizi bulur merak etmeyin derim.

konumuza dönelim peygamber efendimiz bir hadisinde dostluğu söyle anlatmıştır.”Kişi dostunun dini üzeredir.Öyleyse her biriniz  kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin. “Yani dostlarımızın hal ve hareketleri bizi de etkileyebilir.O yüzden kimlerle dost olacağımıza dikkat etmeliyiz.

Bir diğer konuda dostlarımızın sonradan bizi çok büyük hayal kırıklığına uğrata bilir O yüzden sonradan hayal kırıklığı yaşamamak için dostlarımızı iyi seçmeliyiz.

Ve bizde dostlarımızı  hayal kırıklığına Uğratmamalı Çünkü bunun nasıl kötü bir duygu olduğunu biliyoruz.Ve bu duyguyu biz yaşamak istemediğimiz için başkalarına da yaşatmamalıyız.

Yani diyeceğim o ki dostlarınızı iyi seçin ki ileride hayal kırıklığına uğramayın ve öyle kötü huylu olan kişilerle arkadaşlık kurmayın.Çünkü bu tarz insanların size faydadan çok zararı olur.

En iyi dostum  sorusuna aradığınız yöntem şu olmalı ” Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim”

Evet maalesef bir yazımın sonuna daha geldik.Umarım kendimi size ifade edebilmişimdir. Gerçi ne demiş Mevlana Hazretleri “Bir söz yeter laftan anlayana,destan yazsan fark etmez laftan anlamayana.

Gerçek Dost Bulmak

8 YORUMLAR

      • Senin için önemli olan özür dilemek ve hatasının farkına varmaksa
        Benim için insanları insan yerine koyup kukla gibi oynatmamalı nede olsa insanız başkaların sözüyle hareket etmemek lazım…İşte o kişi benim için bitmiş ve YOK demektir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.