Eve Misafir Gelince misafirperver olup telaş etmek

9
Eve Misafir Gelince ve misafirperver olmak
Eve Misafir Gelince misafirperver olup telaş etmek

Eve Misafir Gelince misafirperver olup telaş etmek

Eve Misafir Gelince Abartılan Telaş Başlığını gören bir çok kız çocuğunun yüz ifadesini az da olsa tahmin edebiliyorum????   ( ??? )

Bazı anneler var Eve Misafir Gelince biraz fazla abartıyorlar.Bu durumda misafirperver lik doruğa çıkıyor.

Misafir gelmeden 1 hafta önce hazırlığa başlıyorlar. Aslında bu en çok titiz annelerin yaptığı bir davranıştır. Veya kimsenin yanında kötü görünmek istemeyen annelerin yaptığı davranıştır.

Mesela benim annem çok sever misafir ağırlamayı ama fazlaca ağırlar okul varken evden çıkmaz tatilde ise evimizden misafir eksik olmaz evet misafir ağırlamakta güzel.

Yeni yeni yemekler ikram ederiz ardından o tatlı sohbetlerimiz gençlerin yaptığı o çaylar ve daha bir sürü şey…

Eve Misafir Gelince Olmazsa Olmazlardan Dedikodu

Ama kadınlar da eksik olmayan şeyde dedikodu dur bir misafir çağrıldığında illa ki bir olay vardır anlatılacak bu olay birinin taşınması olabilir birinin birine tavrı olabilir. Konuşulacak çok şey vardı. Fazlası yok eksiği vardır.

Ama tek anneler için geçerli değil biz kızlarda hiç mi bir arkadaşımızı ağırlamadık tabi ki ağırlamışlığımız vardır. Ayak üstü konuşma olsa dahi biz de o kadar evi temizleriz ne ikram edip nerede yatıracağız ve daha bir sürü soru.

Ama şu an bir erkek bu yazıyı okusa ne derdi var ya bildiğimiz misafir ağırlama önüne bir tas yemek koy tamam dır ( ???)

Bu arada erkekleri kötülemiyoruz daha çok kızların titiz olduğunu söylüyoruz. Ama benim annemdeki titizlik kimsede yok bence tam bir misafirperver dir kendisi.

O kadarda olmaz her halde demi ??abartmıyorum perdeleri koltukları değiştirmediği kaldı yani bunu damı kaldırsak ya bu buraya uymamış sanki biraz boğmadı mı bu renk gibi gibi…

Uzun lafın kısası biz Türk kadınları misafir ağırlamaya bayılıyoruz  evimizden misafir eksik olmuyor.

Bir şey daha var bir de o streste sinirli oluyorlar hiç pozitif değiller ya kızım bir dur zaten  2 gün sonra misafir gelecek????

size tavsiyem misafir gelmeden önce annelerden paraymış kıyafetmiş sakın ha istemeyin yoksa meşhur terliği kafanıza yersiniz…..( ????)

Sıra Geceleri

Mardin’e Mektup Var

9 YORUMLAR

  1. işte sorun da burda misafir gelmeden 1 hafta önce temizlemeye başlar kirletirsekte ceza alıyoruz. :[ :[
    ama senin baban anneler kadar titiz değil dir demi? benim babama sorsan öyle :]

  2. Yazın güzel olmuş ama 1 hafta önceden temizliğe başlanır mı ya??,yine kirlenir be? ayrıca erkeklerden de çok titiz olan vardır babamdan biliyorum.?❤

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.