Evimizdeki Tehlike

1
Evimizdeki Tehlike için alınacak önlemler
Evimizdeki Tehlike ve Televizyonun Tehlikeleri

Evimizdeki Tehlike Nedir? Daha Öğrenemedik mi?

Hırsızlar evimize girmesin diye kapılarımızı sıkı sıkı kapatıyoruz ama evimizin baş köşesine hatta en güzel yerine televizyonu koyduk.Evimizdeki Tehlike de tam olarak burada başladı.

Televizyonun Tehlikeleri üzerine yıllardır yazılar yazılır, seminerler düzenlenir, okullarda eğitimler verilir ama televizyonu izleme saati ve bizi etkileme gücü daha da arttı.

Zaman geçtikçe teknoloji ilerledikçe, iletişim araçları geliştikçe toplumun değerlerini altüst eden ,çocuklarımızı ve gençlerimizi  zehirleyen saldırı aracı ve çeşidi hem arttı hem de etkisi daha yıkıcı oldu.

Hepimiz bu konularda hem  şikayetçiyiz hem de izlemekten, takip etmekten geri durmuyoruz. Gerçekten yaman bir çelişki…

Dikkat etmemiz gereken en büyük tehlikelerden biri yalan söylemenin hayatın bir parçası olduğu alçaklığıdır. Halbuki biz şaka da olsa yalan söylemeyin diyen bir peygamberin ümmetiyiz.

Korkak olabiliriz, cimri olabiliriz ama asla yalan söylememeliyiz. Yalanın beyazı siyahı, iyisi kötüsü, masumu yok. Yalan toplumda çok büyük yaralar açan dehşetli bir virüstür. Toplum, dizi senaryolarına özeniyor , gerçekmiş gibi özümsüyor.

İstediklerine sahip olmak için her şeyi yapabilir, arkadaşını dostunu satabilir hatta onlara kötülük yapabilir, iftira atabiliriz. Nasıl dehşetli bir zihniyet. Bu zihniyetle yetişen, bunlarla büyüyen bir gençliğin topluma, devlete, millete, insanlığa ne faydası olacaktır acaba.

Bu zihniyette olan bir doktor veya hakimin veya bir eğitimcinin ne faydası olacaktır, biri bize açıklasın. Günümüzde dürüstlüğü, ahde vefayı, zalime karşı dur demeyi, kısacası, değerleri  işleyen bir tane bile proje bulamıyoruz ekranlarda…

Tehlikede olan Geleceğimizdir

Yazık etmeyelim , Tehlikede olan Geleceğimizdir. Bununla beraber sonsuz olan hayatlarımız da tehlikededir.  Sonsuz bir hayat için doğruları yapma çabası en önemli  hedefimiz olmalı. Yanılabiliriz , bile bile yanlışlarda yapabiliriz ama doğruyu yaşama çabasından asla vazgeçmemeliyiz.

Kendimizden başlayarak ekranların bu büyük tehlikelerine karşı ailemizi, çocuklarımızı korumalıyız. Bir ürün alırken gösterdiğimiz hassasiyeti televizyon izlerken de göstermeliyiz. İzlerken, izletirken çook seçici olmalıyız…

Yalan ve yanlışları hayatın bir gerçeği gibi tanıtanlara, değerlerimize savaş açanlara karşı mücadele etmeliyiz.  Herkesin doğruları farklı olabilir ama bütün toplumun geleceğini düşünmek zorundayız.

Yalanlar, yanlışlar hayatımızın gerçeği olamaz. İyiyi doğruyu arama çabamız ömür boyu sürecek davamız olmalı.

Son söz; ‘Emrolunduğun Gibi Dosdoğru Ol

Selam ve dua ile

Suphi pamuk

Sosyal Medya Kullanımı ve Sosyal Medyanın Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Sosyal Medya Hastalığı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.