Eyyübiye’de Engelliler Unutulmadı

0
155

Eyyübiye’de Engelliler Unutulmadı

 

Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan bazı park alanlarında engellilere yönelik düzenlemeler gerçekleştiriyor.

Engellilere verdiği önemi her platformda dile getiren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ‘den ilçe sınırları içerisinde yaşayan engelli vatandaşlara yönelik bir düzenleme daha geldi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkililerine talimat verip park alanlarında engellilere yönelik düzenleme yapılmasını isteyen Ekinci’nin talimatı yerine getiriliyor. Eyyübiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçenin Hayati Harrani Mahallesi Süleyman Şah Caddesi üzerinde bulunan parkta engelli çocuklara yönelik düzenleme yaptı. 19 bin 750 metre kare alana sahip olup ilçenin en büyük yeşil alanlarından birini oluşturan park alanında engelli çocuklar için oyun alanları inşa edildi. Park içerisinde bulunan iki adet çocuk oyun alanlarından birini engelli çocuklar için yeniden düzenleyen ekipler vatandaşların da takdirini kazandı. Salıncak, tahterevalli, tırmanma aletleri gibi birçok fonksiyonlu oyun grubunu barındıran parkta; engelli çocuklar için de, 3’lü basketbol potası, salıncak, kaykay ve benzeri oyun grupları dizayn edildi.

Engelli vatandaşlara ‘toplumun en önemli parçalarından biri de sizsiniz’ vurgusunu aşılamaya çalışan ve çalışmalarına da bu yönde devam eden Eyyübiye Belediyesi’nin bu uygulaması takdir topluyor. Engelli vatandaşların da normal vatandaşlarla aynı ortam ve şartlarda bulunmalarını sağlayıp rekreatif faaliyetlerde bulunmalarını amaçlayan ekiplerin bu tarz çalışmalarının diğer park alanlarında da devam edeceği belirtildi. Yapılan düzenlemelerle ilgili yazılı açıklamada bulunan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Engelli kardeşlerimize yönelik çalışmalarımız kurulduğumuz ilk günden itibaren başladı. Onların toplumun en önemli parçası olduklarını göstermek için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Süleyman Şah Caddesinde bulunan ve ilçemizin en büyük parklarından biri olan bu alanda yapılan bu düzenleme diğer parklarımızda da yapılmaya devam edilecek” dedi.Şanlıurfa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz