Gerçek Dost Bulmak

13
İnsanları Tanımak
Gerçek Dost Bulmak

Gerçek Dost Bulmak

İnsanları Tanımak için bizlerin zamana ihtiyacı vardır.Eğer tanımadan o kişiyle samimi veya iyi bir arkadaş olursak sizi zor durumda veya yarı yolda bırakabilirler,bu yüzden kendisine gerçekten arkadaşım veya dosttum diye bileceğim kişileri iyice tanımak gerekir.

Bazen insanlar kötü olabiliyorlar,kötü derken sizi çok sinirlendirip ve üzmeyi başarabiliyorlar.
Peki bu insanlar bizi neden bu kadar çok üzüyorlar?
Galiba bunu yapmaktan zevk alıyorlar yada istemeden yapıyorlar.

Bizler insanız hayatımızda bir çok hata yaparız,insanları üze biliriz, kıra da biliriz ama önemli olan yaptıklarımızdan ders çıkarıp bir daha o kişiyi incitip kalbini kırmamaktır.
İşte bu yüzden insanları çok iyi tanımak gerekir diyorum ya

Her insan çok farklıdır bu yüzden kendisine gerçekten arkadaşım veya dostum diyebilmek için o kişiye iyice güvenmek de gerekir.İnsanları Tanımak bu denli önemli bir durumdur.

Eminim ki hepimiz kimseyi kırıp incitmek istemez ama maalesef bunu başarabilen insanlar hayatımızda çoktur.

Ama hani bir söz vardır ya insanları tanımak için zamanımı kaybetmiyorum nasıl olsa onlar zamanı gelince yaptıklarıyla kendilerini tanıtıyorlar.
İşte bu söz çok doğru bazen insanları tanımak için zamanımızı onlara harcamamıza gerek yok çünkü onlar kendi yaptıklarıyla iki yüzünü ortaya çıkarıyorlar.

Bence bir insanı tanımak çok zor olmamalı onla gezip konuştuktan sonra sohbet ettikten sonra o kişinin nasıl biri olduğunu öğrenebiliriz.

İnsan insanı tanıdıkça sever tanıdıkça güvenir güvendikçe arada ki o bağ daha da güçlenir.

Asla ama asla size değer vermeyen hep sizi üzen hatta hayatı size zehir eden insanlar için üzüp de onu düşünmeyin onun yüzünden sevdiklerinizle aranızı bozmayın.

Ve son söz…

İnsanları tanıdıkça sevin,tanıdıkça güvenin,tanıdıkça değer verip samimi olun asla sizi sevmeyen biri için hayatınızı karartmayın.

Evet arkadaşlar Şanlıurfa sosyal içerik platformunda bir yazımın daha sonuna geldik bir daha ki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi

Yüsra Nur Kansu

Şanlıurfa           Urfa Haberleri

13 YORUMLAR

  1. Bencede öyle yüsra kimse için kendini harap etme bu kararının arkasındayız ben ve kankam ( sevda yani ) bu karar herkez için hayırlı bence
    ????? ??????????

  2. Gerçektende öyle yüsra ama biz biz kendinden faha fazla bize değer veren kişileri değilde bizi sadece bir arkadaş veya dost bilen kişiler için kendimizi yiyip bitirip kırıyoruz hep yaptığımız şey yazın çok güzel olmuş gerçektrnde

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.