Günlük Tutmak

5
166
Günlük Tutmak Anı Oluşturmak

Günlük Tutmak Anı Tutmak

Daha önce bir günlüğünüz var mıydı?Veya siz günlük tutunuz mu?
Bence bir çok kızın yaptığı bir şeydir günlük tutmak.Günlük ne işe yarar diye sorarsanız adı üzerinde günlük her gün yaşadığımız olayları,mutluluğumuzu,sevincimizi,anımızı,üzüntümüzü yazdığımı süslü ve kilitli olan bir defter diyebiliriz.
Aslında günlük tutmak bir yönden de faydalıdır.O an ki durumunuzu hemencecik oraya yazarsınız.Daha sonra okuduğunuzda ise yazdığınız şey güzelse hoşunuza gidebilir.Üzgünken yazdığınız şeyi ise azıcıkta olsa unutmanıza yardımcı olur.Sonuçta içinizi döküyorsunuz,her olayı oraya yazıyorsanız o da sizin bir nevi dostunuz sayılmış olur değil mi?
Örnek verecek olursak siz nasıl güvendiğiniz arkadaşınıza,dostunuza,kankanıza her şeyi anlatırsınız de mi?
İste bu da onun gibi bir şey olmuş oluyor.Yani yukarıda da dediğim gibi bir nevi dostunuz olmuş oluyor.Yani o günlüğün içi sırlarla dolmuş oluyor ve sizde içinde bir sürü sırlar olduğu için kimseye(belki çok güvendiğiniz kişiler hariç) okutmaz sınız de mi?

Günlüğünüz asla siz sürekli yazı yazdığınız için size kızmaz de mi?Zaten konuşamaz da,ama bir arkadaşınız olsa bir süre sonra o da sizi dinlemekten bıkacak tır. Bazen günlüğümüze yaptığımız hataları yanlışları yazarız de mi?Daha sonra yazdıklarımızı tekrar okuyunca o hataları bir daha yapmamamız gerektiğini bir kez daha iyi anlarız ve o hataya bir daha düşmeyiz.Aslında o günlükte sizin için birazda olsa bir hazinedir çünkü içindeki o kadar yazılar,bilgiler sizin için bir anıdır,öğüttür.

Yani siz öldükten sonra annenize veya babanıza o günlük bir hazine olarak kalacaktır.

??DAMLA NUR BİRCAN??

Milletin Vekili Mi Bunlar?

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.