Hatasız kul olmaz ama keşkelere yer vermeyin

8
110
pişman olmamak Hatasız kul olmaz ve pişman olmak
Hatasız kul olmaz ama keşkelere yer vermeyin

Hatasız kul olmaz ama keşkelere yer vermeyin

Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere bu yazım da sizlere yaptığımız bazı işler veya davranışlar sonucunda duyduğumuz pişmanlıktan malum Hatasız kul olmaz ama keşkelerden bahsedeceğim.
Hadi yazımıza başlayalım;
Çoğumuz hayatımız boyunca”KEŞKE”kelimesini birçok defa kullanmışızdır.Peki ya neden???Nedeni şu,Hatasız kul olmaz hepimiz hata yapabiliriz.
Zaten ne demiş Mevlana hazretleri”hatasız kul olmaz”işte bu yüzden bir şey yaptıktan belki bir gün sonra belki iki yıl sonra pişmanlık duyabiliriz.Ama peki ya ileride pişman olmamak için ne yapmalıyız???
işte cevabı;
Önemli veya önemsiz(çünkü ileride önemli olabilir)kararlar alırken iyice düşünmeli,sonuçlarını dikkate almalı ve bu kararın üzerimizde ve çevremizde ki insanların üzerinde nasıl bir etki yaratacağını düşünmeliyiz.

Pişman olmak ve keşkelere yer vermemek için

Ben bunu çevremdeki insanlarda çok fark ettim.Mesela,bazı kararları önemsiz diye geçiştiriyorlar veya sonuçlarını düşünmeden,kendisi üzerinde nasıl etkiler yaratabileceğini benimsemeden direkt karar veriyorlar.
Ama o önemsiz diye verdiği bir karar veya attığı bir imza onun sevdiklerini kaybetmesine,üzülmesine veya hayatını tehlikeye atacak olmasına yol açabilir.
Peki değer mi o zamanın  1-2 saatini vermediği o karara??? Bence değmez.Ya sizce?
Şimdi size bir tavsiye vermek istiyorum. ileride üzülmemek için yani ileri ki hayatınız da keşkelere yer vermemek için zamanınızı doğru kullanın.Yani sadece o ana yoğunlaşan.Ama tabi sadece dediysem de yanlış anlamayın. Tabi ki ileri de ki sonuçlarını da göz önünde bulundurun.
Yani konuyu toparlayıp,özetleyecek olursak aldığınız kararları kafadan salma vermek yerine iyi düşünün,geleceği gözlerinizin önüne getirin ve sizin üzerinizde nasıl izler bırakacağını düşünüp hareket edin ki ileride ki hayatınızda keşkelere yer kalmasın.
Evet arkadaşlar her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu yazının da bir sonu var ve biz o sona geldik.Umarım yazımı sıkılmadan ve severek okumuş ve beğenmişsinizdir.
Her zaman söylediğim gibi iyi ve kötü yorumlara açığım.
Yazıma dilediğiniz gibi yorum yapabilirsiniz.
Yorumlarınızı bekliyorum.Son olarak büyüklerime bir kardeş tavsiyesi  ve küçüklerime bir Abla tavsiyesi vermek istiyorum.”HAYATINIZDA KEŞKELERE YER VERMEYİN” pişmanlık duyacak şeylerden uzak durun
Süt gibi sağlıklı,çikolata gibi tatlı kalmanız dileğiyle…Seviliyorsunuz???.
Bir daha ki yazımda görüşmek üzere??
Pişman Olmak                    KENDİ HATAM

8 YORUMLAR

  1. acı ama gerçek bir konu. her zaman hatalarımız oluyor.bazen yaptığımız hatadan pişman oluyoruz.bazen çok geç olabiliyor bu pişmanlık.ondan dolayı her zaman aynaya bakmalıyız.başkasının hatasını ortaya koymak yerine kendi yanlışlarımıza bakmalıyız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.