Hayal Etmek

2
Hayal Etmek hayal kurma
Hayal Becerisi şanlıurfa

Hayal Etmek Hayal Kurma

Eminim ki bir çok kişi bir çok şeyi hayal ediyordur.Peki hayal etmek güzel bir şey mi? Tabi ki güzel bir şey çünkü sonucunda mutlu olabilirsiniz.Ama bazen hayal ettiğimizi şeyler gerçek değil diye üzülebiliriz.
Bu yüzden bizde üzülmemek içi gerçek olan şeyleri,alabileceğimiz veya yapabileceğimiz şeyleri hayal etmeyi tercih etmeliyiz.
Bazen hayal ederken çok eğleniriz hatta hiç bitsin istemeyiz.Hayal etmek bence çok güzel.Hayal etmeyi sevmeyen var mı diye düşünüyorum ama bence hemen hemen her kez çok seviyordur diye düşünüyorum.
Bazen öyle şeyler hayal ederiz ki
asla o hayali gerçekleştiremeyiz.Mesela benim en büyük hayallerimden biri ise tüm Türkiye yi gezmek.Yani 81 ilin hepsini tek tek gezmek istiyorum.
Belki sizinde buna benzer veya daha farklı hayalleriniz olabilir.
Bazende bazı şeyleri öyle hayal ederiz ki kendimizi oradaymış gibi hissederiz.
En basit bir örnek verecek olursak canımız dondurma çektiğinde dondurmayı hayal edebiliriz.Veya bir oyuncağı almış ta onla oyun oynuyormuş gibi de hayal edebiliriz ve daha bir çok şey…
Hayal etmek bazen insanları kötü amaçlara yol açmasını sağlayabilir mi? diye sorarsak buda o kişinin hayalinin boyutuna bağlıdır.Mesela az önce yukarıda verdiğim örnek küçük bir çocuğun hayalinden bir farkı yok ama büyük insanlar daha farklı boyutta daha farklı şeyler hayal edebilir.
Ben buna rağmen hayal etmenin kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum.Eğer insanlar kötü şeyler hayal etmezse daha iyi olur,bu yüzden kötü şeyler yerine iyi şeyleri hayal etmeyi tercih edin.
Kendinizi neyle veya nelerle mutlu hissediyorsanız o şekilde hayal kurun ki daha da mutlu olun.Unutmadan yapamayacağınız şeyleri hayal etmeyin.
Sonunda büyük bir hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Yüsra Nur Kansu

Kaybolan Hayatlar Çocuk Gelinler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.