Hayata Dair

9
Hayata Dair Şanlı Urfa Haber Gündem

Hayata Dair

Ölüm gününü, yeniden doğum olarak kabul eden, tüm bildiklerini ilahi aşk ile birleştirip şiir sanatında bir ayrıcalık yapıp ismini tarihe altın harflerle kazan, mutlak kemalin varlığını ve Allah’ın  nurlarını Tebrizli Şems’de bulan o yüce insan. Hayatını ¨HAMDIM-PİŞTİM-YANDIM¨ felsefesi üzerine kuran o bilge insan. Kendi deyimiyle alçak gönüllülük kuralınca şair de filozof da değildir. İnsanı insan olduğu için, Yaratılanı  yaradan dan ötürü sevmiş ve din-dil-ırk-mezhep farkı gözetmemiştir. Rabbimize Mevlana gibi aşkla ve hoşgörü ile bağlı olma umuduyla.

Bazen gitmek istersin çok uzaklara, hiç kimsenin hiçbir sesin olmadığı derin kuyulara,             Ama kalmak zorundasındır, burada, bu yalan dünyada.                                                           Bakmakla hatırlarsın maziyi, değişmek istersin dünyayı kabuk bağlamış yaralara.                   Oysaki çok beklemişsin dir, ilkbaharın gelip kuşların ötmesini.                                                 Oysaki çok istemişsindir, kabul bekleyen duaların gerçekleşmesini.                                         Beklemekle tecelli etseydi istekler, nerede arının bal yapmasındaki gerekçeler.                       Güzel bakan güzel görür, bakmak için görmek gerek,                                                             Zafer için çok çalışıp, alın teri dökmek gerek.                                                                         Mazin engel olmamalı, gelmiş geleceğine, silinmeden saklanmalı kalbin en uzak köşesine, Baktıkça hatırlanmalı, sardıkça kapanmalı, örttükçe ısınmalı, açmadıkça susmalı.                   Sabreden derviş muradına erermiş, sabır ehil işidir önce yanmak gerek,                                 Yanıp kül olup, duman gibi uçmak gerek, sabrın ehli işinin erbabı isen  KORKMA!!!                         Bu sevdadan geçmek en çok sana gerek.

Her şey üzerine geldiyse eğer, dön Kabe’ye bir namazlık ser, secdedeyken dua et, seni bekler zikirler. Her şey üzerine geldiyse eğer, dön Mevla’ya yarattıklarına şükret, el açıp semaya. Her şey üzerine geldiyse eğer dön Mevlana’ya bir bakıver…

Tuba Nur BOĞA

Vasıflı Ukala

9 YORUMLAR

  1. Demek istediğim benim görüşleri seninkinden farklı yani her insan ayrı bir değişik düşünür (YORUM KÖTÜ ANLAMDA DEGILDIR)yazın çok güzel farklı bir bakış açın var yani her insanın bakış açısı farklıdır TÜBA ABLACİM kötü niyetle yazmadım yanlış abladiysan özür dilerim ?? başarılarının devamını diliyorum ??

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.