Hayatımızda Sporun Önemi

2
Spora Yönlendirmek Şanlıurfa
Hayatımızda Sporun Önemi

Hayatımızda Sporun Önemi

Hayatımızda Sporun Önemi oldukça önemlidir. Gündelik hayatımızda spor’la uğraşanlar acaba sporu sağlık için mi yoksa sosyal medyadaki takipçileri görsün diye mi yapıyor  bu büyük bir soru işareti ?

Spor salonlarına zaman geçirmek,yeni kişilerle tanışmak için gidenler sporun önemine ve niteliğine zarar veriyorlar acaba onlarda bunun farkında mı ? yoksa zaman geçirmek onlara daha uygun mu geliyor öyleyse spor salonuna verecekleri ücretleri gezmeye verebilirler !

Spor salonlarında zaman geçirenlerin yerine sporla uğraşmak isteyen ama maddi olanakları olmayan ve sporcu potansiyeli olanlar alınırsa belki ülke sporuna başarı getirebilirler  bunu denemek de zarar yok bence ?

Hayatımızda Sporun Önemi oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden Herkesi  spora yönlendirmek lazım ve spora yönlendirmek için bazı etkinlikler düzenleyip insanların spora teşvik etmek lazım bu sadece başarı için olmayabilir.

Spor sağlıklı yaşam için her daim gerekli bir Aktivite tabi önlemini almadan hiçbir spor branşına başlamamak lazım spor yapacağız diye canınızdan olmayın her şeyin öncesi sağlık antrenmansız,önlemsiz spor spor değil sağlığınızı riske atmaktır.

Spor deyince aklınıza sadece futbol,basketbol,voleybol gelmesin,spor kendi içinde çeşitli branşlara ayrılıyor.

Bisiklet sürme,yüzme,yürüyüş,koşu,rafting vb spor branşlarında var bu tür sporlara’da insanları teşvik etmek lazım spor sadece basket,futbol,voleybol,spor salonunda zaman geçirmek değildir !

Hayatınız yorucu ve hareketli geçiyor diye spor yapmaya gerek yok demeyin,asıl bu durumlarda spor yapmak lazım çünkü yorgun vücudu ancak hafif spor branşlarıyla dinlendirebilirsiniz spor yorucu değildir bilinçsizce yapılan spor yorucu ve tehlikelidir.

Hayatımızda Sporun Önemi gün geçtikçe değer kazanıyor. Son zamanlarda spora yatırım yapılıyor bunu görsel ve yazılı medya’da görüyoruz ama tek başına yatırım yeterli değil.

Yatırım yaparken bir yandan’da kitlelere bunu  nasıl duyurabiliriz diye çalışmalar yapmalılar eğer bunu iyi bir şekilde kitlelere duyurabilirlerse o zaman yatırımlarının karşılığını alabilirler

Bu arada bahsettiğim karşılık maddi değil manevi yani iletişim olarak bunu belirteyim sonra aklınızda soru işareti kalmasın.

Spor salonu zaman geçirme yeri değil spor yapılan yer olmalı ve ona göre sporcular yetiştirmeli.

Kısacası spor yapalım diye spor yapmayın sporu yaşayın ve onu layıkıyla yapmaya çalışın o zaman faydalarını görürsünüz aksi takdir’de sadece görüntü olarak yapmış olursunuz  o zamanda spor’un bir ehemmiyeti kalmaz…

YAZIYI M.KEMAL ATATÜRK’ÜN BİR SÖZÜYLE BİTİRELİM

AÇIK VE KAT’İ OLARAK SÖYLEYEYİM Kİ,SPORDA MUVAFFAK OLABİLMEK İÇİN HER TÜRLÜ YARDIMDAN ZİYADE,BÜTÜN MİLLETÇE SPORUN MAHİYETİNİN VE DEĞERİNİN ANLAŞILMIŞ OLMASI GEREKMEKTE,ONU KALPTE MUHABBET VE VATANİ BİR VAZİFE OLARAK TELAKKİ EYLEMEK LAZIMDIR

LEVENT ZGZ

Şanlıurfa                                    Urfa Haber

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.