Hayatın Anahtarı Bende

32
217
Yaşamak İstemiyorum Hayatın Anahtarı Bende
Hayatın Anahtarı Bende

Hayatın Anahtarı Bende

Bu hayatta ne istersen onu yapıyorsun belli bir doyuma ulaştıktan sonra da   ben artık Yaşamak İstemiyorum bıktım gibi ifadeler kullandıkları zaman var ya sahiden sinir olmamak elde değil.O yüzden Hayatın Anahtarı Bende yazısını yazma gereği duydum.

Sen istersen bu Dünya senin yükünü taşır ya da sen Dünyanın yükünü taşırsın .İnsanlar artık tam bir isyankar olmuş şükredecek yere ah vah yapıyorlar.

Bilmem haksız mıyım?Değer mi isyan etmeye…

Her şeyin de bir dozu var. sana ne yaptıysa sen de ona yap acıma acın ca acınacak hale düşersin  diye boşuna dememişler. Bizim büyükler 🙂

İnsanlar Bu Dünyada tek kendileri var zannediyorlar halbuki tek bizler yaşamıyor bir sürü canlı da yaşıyorlar.

Ya yazık elinizdekilerin kıymetini bilmiyoruz ancak onları kaybettiğimiz zaman değerinin farkına varıyoruz.Hep de öyle olmamış mı düşünün bir kere.

Değerli olan şeyler etrafımızda yok demi peki onlar etrafımızda iken ne yaptık.

Neymiş Efendim Yaşamak İstemiyorum

İşte biz bir şeyleri kaybettiğimiz zaman değerinin farkına varıyoruz.Maalesef insanoğlu böyle bir şey gel de bu duruma içerlenme İşte o yüzden Hayatın Anahtarı Bende derim.

Lütfen elinizdekilerin kıymetini bilelim ne oldum değil ne olacağım demeliyiz bu sözü hayatımız da gözümüz gibi benimsemeliyiz ki kibir ve gaflete düşmemeliyiz bu da şeytanın oyunu oluyor.

Buna kapılan sefil duruma düşmekten kendini kurtaramıyor adeta.

kısaca Hayatın Anahtarı bizde çözüm bizde kısacası dahası her şeyin anahtarı bizde o yüzden her konuda çözüm aramalıyız.

Hayata nasıl bakıyorsak öyle görürüz misali, hayata olumlu bakmayı öğrenmeli her zaman bardağın başka tarafını da görmeliyiz.

Bu uğurda empati kurmayı hayatımızda prensip haline getirmeli.Bize yapılmasını istemediğimiz olumsuz durumları bizlerde başkasına yapmamalıyız.

Kelebeklerin bir kaç günlük ömrü olmasına rağmen onlar gibi mutlu mutlu uçmayı bilmeli.Bir kaç gün onlara yeterken bir ömür bize ne den az ki?

Çözüm bizde yol yordam da biz de o yüzen de gerisi de sizde deyip bu yazıyı da burada sonlandırıyorum.

Arkadaşlar bir daha ki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakin sağlıkla kalmanız dileğimle saygılarımla …

??DAMLA NUR BİRCAN??

Hayatın Zorlukları                   Ah Bu Hayat

32 YORUMLAR

 1. kızlar bu arada sizler ile bir sevincimi paylaşmak istiyorum.güzel kuran okuma yarışması vardı imam hatipli liseler arası .şanlıurfa da ki tüm imam hatip liseleri kendi okulundan elemeler yaparak en güzel okuyanı birinci seçecekler.bizim okuldan da ben seçildim.:).dün de urfa geneli bir eleme yapıldı.yani her okulda birinci olan öğrenciler arasından ilk üç kişi seçildi.çok şükür dünde ben birinci oldum.:)13 okul arasından.ilçeden gelenler de vardı.şimdi bölge için çalışıyoruz.bana dua edin kızlar.bölge de de birinci olursam türkiye finallerine kadar yol var.kızlar sizler ile paylaşmak istedim sevincimi.bana dua edin sakın beni dualarınızda unutmayın.sizin dualar daha çabuk kabul olur 🙂 🙂

 2. kızlar ben sizi bir ablanız olarak uyarmak istedim.Allah razı olsun uyarımı dikkate aldınız.ama bundan sonrası size kalmış.bence aranızdaki sorun tek bu değil sanki ikiniz fazla anlaşamıyorsunuz.ama ben eminim siz halledersiniz.koskocaman olmuşsunuz… 🙂 bu kadar güzel yazılar yazarak kendi düşüncelerini ifade eden iki güzel kız bu konuyu mu halledemiyecek…:) ama yine isterseniz sizlere her konu da yardımcı olmaya çalışırım.sizler de benim kardeşlerim sayılırsınız .umarım sizlerde beni bir ablanız olarak görüyorsunuzdur..inşaallah bir gün okula gelirsem sizler ile yüz yüze tanışmak isterim :):)

  • Zaten biz oldu olası kavgalıyız dediğin gibi beni okulda görebilirsin, zaten bugün esra geleceğinden bahsetmişti?☺ bana…

 3. unutmadan söyliyim damla bu benim attığım yazıyı ve senin cevabını kesin görmemiştir.gördüğü zaman emin ol sana cevap verecektir yani inşaalah 🙂

  • Verdi verdi yorumları oku da bir çözüm yolu daha üretsen iyi olur cemile abla.Yoksa bu gidişle bu iş nereye gelecek bende bilmiyorum inan…

 4. kızlar aranıza girmek istemem ama sizleri uyarmak benim görevim yani böyle durumlarda her müslüman ın yapması gereken bir şey. Eğer ki beni bir ablanız veya arkadaşınız olarak görüyorsanız size tavsiyem bence böyle basit şeyler için birbirinizi kırmaya değmez.biraz daha büyüyünce anlarsınız bunu mesela önceden tartışmanıza sebep olan konular biraz daha büyüyünce size çok komik gelecek emin olabilirsiniz.çünkü bende hep öyle oluyor.örneğin diyelim ben bugün en sevdiğim arkadaşımla tartıştım.haklı ya da haksızım bu benim kalp kırma yetkisine sahip olmamı göstermiyor.ertesi gün olsa bile bir pişmanlık oluyor insanda eğer ki karşındakini gerçekten seviyorsan.bu arada özür dilemek her zaman için bir erdemliktir.bence üç günlük dünya için küsmeye de kalp kırmaya da değmez.sizin gibi iyi kızlara hiç yakışmıyor.

 5. Ne anlamak istiyorsan onu anla ben de tek ben çalışıyorum demedim. Espiriden anlama kapiseten buysa bu beni ilgilendirmez serbestttttttt❗❗❗❗❗❗

  • Herkes senin gibi espiri yapsa dünyada herkes gülmekten ölürdü!!!!!!!!
   Seni ilgilendirmeyen konulara karışmaman iyi olur! bunu anlaman iyiydi…

   Ben tavır yapmıyorum senin boş vaktin olsaydı yazardın, boş vaktin bile varsa fazla yoktur demiştim sen işi her zaman ki gibi kavgaya çevirdin!

   • Seni ilgilendirmeyen konu derken anlamadım ben espri yaptım ama hala yaşıyorsun bu benim yazım espri sanki bir tek ben yapıyorum eğer senin dediğin olsaydı ohooooo lafın kısası kalp kırıp kırıp Özür dilemek hiç bir şey ifade etmiyor ne demiş atalarımız son pismanlik fayda etmez kavga çıkaran ben değilim kalbini kirdiysam “PARDON”

    • Ben senin kalbini kırmadım ki ne yaptım da kalbin kırıldı ki? Cemile ablanın yorumunu okusaydın neden özur dilediğimi görürdün… o pardonlarla kalp kırıklığı gidilmez…
     İkı kelime yetiyor seni seven kalbi kırmaya,sonra roman yazssan ne fayda

  • Ayrıca ben seni savundum ama meğersem savunmam senin için suç oldu bidahikine seni tutmam gerketiğini öğrettin sağolasın??

  • Bizde çalışıyoruz gece 2 ye 3 e kadar tek sen değil! boş zamanlarımda yazıp yazıp atıyorum daha sonra hoca istediği zaman onaylıyor

 6. yazın baya güzel olmuş.çok önemli bir konuya değinmişsin. cidden biz insanlar çok şükürsüzüz.Şair bir şiirinde şöyle diyor:,Mevla verince azma,Geri alınca kızma“.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.