Her şeyden Önce Sağlık

10
Her şeyden Önce Sağlık

Her şeyden Önce Sağlık

Bir çok insan sadece para peşinde.Para olunca her şey yolunda olduğunu zannediyorlar.Ama işin aslı öyle değil.Televizyonlarda filmlerde bir çok kişi zengin ama mutlu değil.Çünkü çocuğu hasta(kanser vs.) veya işleri yolunda değil.Ama bir sürü parası var hadi çocuğu hasta parası var iyileştirsin.İşi istediği gibi değil ama parası var işi yolunda gitsin.İnsan sağlıklı,mutlu bir şekilde ailesiyle yaşadıktan sonra paranın benim yanımda zerre kadar değeri kalmıyor.Çünkü o para benim mutlu olmamı sağlamıyor. Örneğin karnın acıkınca yemek yersin ve karnın doyar ama sen her zaman mutlu olamazsın.Mutluluk sadece 1 kaç dakika sürer.

Bunları yazarken yanlış anlamayın ben demiyorum para sizi mutlu edemez para da eder.Örneğin çarşiya gittiğiniz de bir bulüz beğenirsiniz ve onu parayla alırsınız ve buda sizi mutlu eder.Ama sağlık kadar iyi bir haber yok.Bazen büyüklerimizden duyarız Allah en başta sağlık versin derler.Sağlık olmadıktan sonra eşyada,arabada,evde,parada sana mutluluk vermez.

Belki o hastalık geçecektir ama zamanla o zamana kadar her insan sabırla bekleyemez.Bizler Allah’ın verdiği bu hastalıklara isyan etmemeliyiz.Aksine şükretmeliyiz.Allah hz.Eyyup e hastalık vermişti ama hz. Eyyup asla isyan etmedi.Bizlerde peygamberleri göz önüne alarak hiç bir şey için isyan etmemeliyiz.Şükretmeliyiz.

Unutmadan para kolay kolay hiçbir şeyin çözümü değildir!

İspanya’daki Azınlıklar ile Özerk Bölgeler

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.