Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

2
Hindistan cevizi yağının faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Bu Yağın faydalarını saymakla bitmez. Öncelikle sağlıklı kilo vermek isteyenler için birebir dahası Bildiğiniz ve denediğiniz en verimli makyaj temizleyicileri kadar da tesirlidir.

Hatta en sağlam su geçirmez maskaranın bile Hindistan cevizi yağı sayesinde karşısında hiçbir etkisi yok.

Bir parça pamuğa bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağını dökün,cildinize de uygulayın ve on dakika bekletin ve Makyajın eriyip gittiğini fark edeceksiniz.

Bir kaşık Hindistan cevizi yağını bir bardak su ile seyreltip ve gargara yapıp  Ağzınızın çok ferah koktuğunu hissedeceksiniz. Aynı vakitte ağızdaki zararlı bakteriler yok etmeye de yardımcı da olacaktır.

Hindistan cevizi yağı;ayrıca  anti bakteriyel bir özelliğe sahip olup  ve mantar oluşumunu da ayrıca engeller.

Bir parça karbonatla karıştıracağınız Hindistan cevizi yağıyla dişlerinizi de gönül rahatlığıyla fırçalayabilirsiniz. Bunu ayda 1 kez uygulayın ve lazım olursa diş doktorunuza da ayrıca danışa bilirsiniz.

Göz bakımı amacıyla çoktan para harcamanıza lüzum yok! Her gece yatmadan 30 dakika evvelce,parmak uçlarınızla Hindistan cevizi yağını göz altlarınıza masaj yaparak uygulayın.Göz altı torbalarının ve ince çizgilerin onarılmasında Hindistan cevizi yağı tesirli bir alternatiftir.

Eğer vücut hijyenikliği amacıyla jiletle tıraş oluyorsanız tıraş ardından tahriş ve cilt kuruluğunu engellemek amacıyla Hindistan cevizi yağı kullanın

Genellikle hamile kadınların evde bir kavanoz Hindistan cevizi yağı bulundurmasında yarar da var. Oluşacak çatlakların derecesinin git gide azalmasında,görüntünün düzelmesinde Hindistan cevizi yağının katkısını göreceksiniz.

Vücudu nemlendiren Hindistan cevizi yağı, saçlara da çok iyi geldiği bilinmekte. Saça nem, parlaklık ve yumuşaklık kazandıran Hindistan cevizi yağını saçınıza sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra  ılık suyla saçlarınızı durulayın.Daha sonra farkı görün…

Hindistan cevizi yağını ve toz şekeri karıştırın. Daha sonra  bedeninize sürün ve ılık suyla durulayın.Vücudunuz rahatlayacak ve canlanacak

Emziren bir anneyseniz, anne sütünün bebeğin gelişiminde ne kadar mühim bulunduğunu da biliyorsunuzdur. Hindistan ceviz yağı, bünyesindeki sıhhatli yağlar vasıtası ile anne sütünün yükselmesine yardımda bulunmakta.

Tırnaklarınız zayıfsa ve anında kırılıyorsa,her gece yatmadan evvelce Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın.Hem tırnaklarınızın hatta tırnak etrafındaki derinin güçlendiğini fark edeceksiniz.

Kadınların en büyük problemidir,makyaj fırçası hijyenikliği…Hindistan cevizi yağı bu meseleye de her şeyde olduğu gibi  deva oluyor.Tek yapmanız gerekli olan  ayda bir kez,anti bakteriyel bir sabunun ve bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı karıştırıp,fırçalarınızı temizlemek!

Dahası  bir dudak balmıdır Hindistan cevizi Yağı Dışarı çıkmadan evvelce bu kıvamdaki Hindistan cevizi yağını dudaklarınıza sürün ve dışarı öyle çıkın.Olumsuz bölgesel şartlarda nasıl bir dudak koruması sağladığını fark edeceksiniz.Dudaklarınız çatlamayacak.

Kısaca Hindistan ceviz yağında yok yok…

Dostlar

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.