iki yüzlü insanlar ve zararları

4
401
iki yüzlü insanlar ve iki yüzlülük
iki yüzlü insanlar ve zararları

iki yüzlü insanlar ve zararları

iki yüzlü insanlar ve zararları yazımda sizlere başlıktan da belli olduğu üzere iki yüzlülükten ve iki yüzlülüğün zararlarından bahsedeceğim.Umarım sıkılmadan okursanız.Yazımıza geçelim;

Bence bu hayatta ne olursanız olun ama iki yüzlü olmayın.(Bence kelimesini altını çizerek kullanıyorum.Çünkü herkes bana katılmayabilir.)iki yüzlü olmayın diyorum çünkü              iki yüzlülük olmak gerçekten kötü bir şeydir. Mesela önce birinin yanına gider “sana katılıyorum,bence sen haklısın,iyi yaptın,şu an bende ona gıcık oldum” der.

Sonra başka birinin yanına gider ona da “iyi oldu,sen haklısın,ben senin arkandayım”dersiniz.

Ama ne demişler yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış.Yani elbet o iki kişinin arası bir gün iyi olacak yada bir kişi aracılığıyla iki yüzlülük oluşunuz ortaya çıkacak.O zaman da kimse sizinle arkadaşlık kurmayacak.

Şahsen ben olsam mecbur olmadığı halde iki yüzlü insanlar ile arkadaş olmak istemem.Çünkü unutmam ki bu kişi bana karşı da iki yüzlülük yapacak.Bir diğer değinmek istediğim konu da şu;

Mesela bir kişi gerçekten önemli bir konuyla tehdit edildiği için iki yüzlülük yapmış olabilir.O zaman onu mecbur kaldığı için affetmeli Şimdi diyeceksiniz ki ya tehdit edildiğini öne sürerek yalan söylerse o zaman ne yapacağız????O zaman ne yapacaksınız

biliyor musunuz???Tabi ki kalbinizin sesini dinleyeceksiniz.Çünkü unutmayın ki kalbinizin sesi sizi asla ve asla hayal kırıklığına uğratmaz.

Yani konuyu toparlayıp özetleyecek olursak,iki yüzlülükten her halükarda kaçının.Ve elinizden geldiği kadarıyla iki yüzlü arkadaşlar seçmemeye dikkat edin.

Ama şu var ki biri sizi mecbur kaldığı için hayal kırıklığına uğratmışsa kalbinizin sesini dinlemekten kaçınmayın.

Ve affetmeye bir yabancı gözüyle bakmayın.Evet arkadaşlar her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi bu yazının da bir sonu var ve biz bu sona geldik.Umarım yazımı sıkılmadan ve severek okumuşsunuzdur.

Son olarak büyüklerime bir kardeş ve küçüklerime bir Abla tavsiyesi vermek istiyorum.Siz siz olun ve iki yüzlülükten her zaman kaçının.

Her zaman söylediğim gibi iyi ve kötü yorumlara açığım.Yazıma dilediğiniz gibi yorum yapabilirsiniz.Süt gibi sağlıklı,çikolata gibi tatlı kalmanız dileğiyle…Seviliyorsunuz…

Not:Yazımda kimseye herhangi bir mesajım yoktur.(kimse üzerine alınmasın)

Güvenim Kalmadı

4 YORUMLAR

  1. Yazıdada söylediğin gibi hiç bir şekilde üzerime alınmak istemem ama biz senle konuştuğumuzda bahsettiğin kişi hakkında hatta her kim olursa olsun her zaman gülerek ve şaka yaparak karşılık verip cevaplarım ama sen beni biraz yanlış anladın ? beni böyle tanımanı asla istemem ( ama sana yazı kaynağı olmuşum☺☺????❤)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.