insanların iç sesi Ve insani duygularımız

3
127
Güven nedir? kıskançlık nedir? insanların iç sesi
insanların iç sesi Ve insani duygularımız

insanların iç sesi Ve insani duygularımız

İnsanlar farklı farklı olduğu gibi insanların iç sesi de farklıdır. Aslında beyinleri ile hareket etmeliler iken kalpleriyle yani insani duygularımız ile hareket ederek bir sürü  duyguyu bir arada yaşayabilen varlıklardandır. Bugün sizlere insanların duygularından bahsedeceğim.

En önemlisi insani duygularımız için güven çok önemlidir. Bence de zaten öyle olmalı.

Peki o zaman Güven nedir? Bir insana korkmadan çekinmeden  ona inanmaktır       Güven nedir Şimdi biraz daha anlamışsınızdır beni,insanlar birine koşulsuzca inanmak yani ona güvenmek ister.Bunun için insanların iç sesi bu durumda rehberdir.

Ama maalesef insanoğlu çoğu kez kendi kandırılmış bir şekilde ulu orta yerde bulur.

Kıskançlık ,aslında bu duygunun fazlası zarar azı da yarar ama insan kıskanıldığı anda kendini önemli ve değerli hissediyor.

Peki ya kıskançlık nedir? kıskançlık, bir insani çok seversen ve ona çok değer verirsen onu kimseyle paylaşmak istemesin işte o duyguya kıskançlık denir.Umarım          kıskançlık nedir ? sorusuna az çok tatmin edici bir cevap aldık.

Bu durum bazen karşıdaki insan da ters etki eder.Örneğin kıskanılan insan kıskançlık yapan insanin kendisini çok sıktığını düşünerek ondan uzaklaşmayı dener.

Sevilmek,bence en güzel duygu bu etrafımızda bizi çok seven bir çok insan vardır bu insanlar kuşkusuzca size değer veren önem veren Sizi siz olduğunuz için seven insanlardır.

Üzülmenizi kırılmanıza asla istemezler.Evet sizi bazen istemsizce kıra bilirler hatta üze bilirler ama sizin bu şeyleri alttan alabilirsiniz.Çünkü onlar sizi sevenler.Sizi sevenleri üzülmeyin onları incitmeyin.onlara değer verin.

Hayal kırıklığı, hayallerimizin olmaması veya olumsuz bitmesi sonucu bu duyguyu yaşar insanlar.Aslında insanlar ileride yapabileceği şeylere hedef adı verir.Hayaller daha çok fazla olmayacak bir gün olursa olur diye bileceğimiz şeylerdir. Bu olursa olur dediğimiz şeyler olmadığında da biz hayal kırıklığı denir.

Yalan,yalan hayatımızın her yerinde var. İnsanlar belki yalan söylemek istemese bile hayat her zaman onlara her gün yalan söyleyebiliyor. Tabi ki de hiç kimse yalan söylemese hayat daha kolay olur.insanlar birbirlerine daha çok güvenir. Yani hayatımız da yalan olmazsa güven daha fazla olur.

İnsanlar kendilerini dışarıdan çok mutlu gibi gözükse de  içlerinde kırgınlıklar, güvensizlik olabilir. İnsanları üzmeye gerek yok.

Umarım yazımı beğenmiş sinizdir.Yorum yapmayı unutmayın ?

Aleyna DİVİTÇİ

Gerçek Dost Bulmak

Koşulsuz Güven

3 YORUMLAR

  1. Çok güzel olmuş dediğin gibi kankacım KISKANÇLIK birini paylaşamayınca ortaya çıkan duygudur ( gel bide bunu başkalarına anlat ??)
    Yazın çok güzel olmuş kanka

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.