İnsanlığın Teknolojideki Sonu

2
100
Teknolojinin Zararları
İnsanlığın Teknolojideki Sonu

İnsanlığın Teknolojideki Sonu

Teknoloji faydalı olduğu kadar Teknolojinin Zararları da saymakla bitmiyor maalesef

Baya bir yıl önce insanların yaşadığı sokakta caddede hatta ilçede bile iletişim aracı yok iken insanlar duman mektup ve renkli kumaşlar ile haberleşiyorlardı.

Bazen insanlar uzak akrabalarına bir şey olduğunda aradan yıllar geçse bile bilemiyorlardı. Ülkemiz geliştikten sonra bazı insanların evinde ev telefonu oldu. Ama ev telefonu olan kişi sayısı ise 100 % 4 veya 5 gibi rakamlar ile sınırlıydı.

Yıllar geçtikçe telefonu olan kişi sayısı arttı. Ve 1900 lü  yıllarda Cumhuriyet ile iletişime büyük başarılar katıldı. Dahada sonra  diğer ülkelerden bizim ülkemize binlerce iletişim aracı yeni teknolojiyle birlikte hayatımıza girmeye başladı.

Ve  günümüz olan 2017’de geçmişten günümüze gelen onca iletişim aracı yüzünden şu anda 8,9 Hatta 5,6 yaşındaki çocuğun  bile ya tableti Ya da telefonu var.

tabi bu teknolojinin yararı olduğu gibi zararı da yok değil.

Teknolojinin zararları olarak diğer ülkeler iletişim araçları ile geleceğimiz olan yeni nesil çocuklarını sabote ediyorlar.Onları adeta yeri geldiğinde köleleştirmiyor değil.

Bu yüzden insanlar kendi geleceklerini kendileri hazırlıyor.Teknolojiyi verimli bir şekilde kullanmalı bunları abartmamalı ve zararımıza doğacak durumlardan kaçınmalıyız.

☺☺Her insan geleceği düşünüp ona göre davranmalı??

Cemile Müjdeci ?

Teknolojik Savaşlar

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.