İnternetin Zararları ve Alınacak Önlemler

0
266
internetin Zararları ve önlemler
internetin Zararları ve Alınacak Önlemler

İnternetin Zararları ve Alınacak Önlemler

internetin Zararları malum saymakla bitmez.Önemli olan bu zararları minumuma indirmek gerekir.

İnternetin Zararları öyle bir ortam ki Dünyayı köye çevirmiş her türlü bilgiye erişimi kolaylaştırmıştır.Bu durumun faydası olduğu İnternetin Zararları yadsınamaz

malum internetin en önemli zararlarından biri Yaşı 18 yaş altı olan bireyler internet ortamında bulunan uygunsuz sitelere girebilir ve bu sitelerde uygunsuz görüntüler görebilirler. (şiddet, ölüm, pornografik içerikler, vb).

Dahası Günümüzde birçok oyun bulunmakta ve bu oyunların içerikleri çok önemli savaş, şiddet vb. içerikli oyunlar çocukların şiddete karşı duyarsızlaşmasını sağlamaktadır.

Bireyleri hırçınlaştırdığı gibi dahası Asosyal neslin yetişmesine de neden olmaktadır.

Kumar içerikli oyunlar çocuklar ve yetişkinler için alışkanlık yapabilir ve bu alışkanlıkları gerçek hayata taşımak durumunda kalabilirler.

Bu durumda hem sanal bağımlılık hemde reel bağımlılık ortaya çıkmakta

Yine başta çocuklar olmak üzere ve boşluğa düşmüş yetişkinler amacı farklı olan fakat kendilerini iyi gösteren insanlarla dostluk kurup, bu dostluğu gerçek hayata taşıyıp zarar görebilirler.

Ki bu tür rastlaşmakarın çoğu sohbet siteleri ve sosyal medya hesapları başı çekmektedir.

Bel fıtığı, romatizma vb. birçok fiziksel hastalığın sebebi aynı yerde sabit olarak çok uzun süre oturmaktır ve ya yanlış oturma pozisyonlarıdır.

Bilgisayar başında çok uzun zaman geçiren insanlar eğer doğru oturma pozisyonlarını uygulamıyorsa bu onun için kalıcı sorunlar açabilir.

yine Gereğinden fazla kullanıldığında bu kısa hayatımızda vakit kaybına neden olur.Çocukların ve yetişkinlerin ruh sağlığının bozulmasına neden olur.

İnternet üzerinden oynanan oyunlar çocukların zamanlarını boşa harcamalarına ve şiddete yönelmelerine neden olur. Aile içinde paylaşımın azalmasına neden olur.Dolandırıcılık ve sahtekarlık için uygun bir ortamdır
göz ,boyun, bel ve el bileklerimizde rahatsızlığa neden olabilir.

internetin Zararları için alınacak önlemler

Peki tüm bunlara rağmen ne yapmalı diyecek olursanız aslında bu sorunun cevabı hepimizde mevcut

öncelikle aile ortamında güvenli internet kullanmalı güvensiz sitelere girilmemeli uzun süre internet ortamın da kalınmamalı tanımadığımız kişilerle iletişim kurmamalı kısaca internete bilgiye ihtiyaç duyduğumuzda girilmeli işimiz bitince de internet ortamında uzaklaşmayı adet haline getirmeliyiz

Kısaca İnternetin faydalı veya zararlı olması sizin elinizde. İnterneti amacı dışında kullandığınızda sizler ciddi anlamda zarar görebilirsiniz.

Teknolojiyi Etkili Kullanma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.