İşe Gitmek

4
İşe Gitmek alın teri

İşe Gitmek  Bir işte Çalışmak

Anne ve babalar sırf çocuklarını okutmak ve evi geçindirebilmek için işe giderler,hemde gece gündüz.Gece derken güvenlikler ve nöbet tutan kişiler için söylemiştim.

Peki işe gidip çalışmak kolay mı? Tabii ki hiç bir meslek kolay değil.Bazı anneler ve babalar işe gitmek için akşam erken uyuyup sabah ise erken kalkarlar.Daha sonra işe giderler akşama yakın ise bir daha eve gelip anneler yemek hazırlarlar.yemek yerler sofrayı toparlayıp mutfağı toparlayana kadar zaten geç oluyordu ve yoruluyorlar. Bazı babalar ise işten geldikten sonra yemek yedikten sonra çocuklarının ödevlerine yardım ederler. Zaten onla bunla uğraştıktan sonra akşam olur ve her kez yatar.Bu hemen hemen her gün için geçerlidir ve çoğu zaman yetişmez de.

Anne ve babalarımız evden kurtulduk derken bir de iş yerindeki kişilerle ilgilenirler.Öğretmense-öğrencilerle,doktor-hastalarıyla ve daha bir çok şey.İşte anne ve babalarımız sırf biz okuyalım diye gece gündüz çalışıp bir de evde bizlerle uğraşmaları çok zor olabilir.
Ama anne ve babalarımız ise sadece bizim geleceğimiz için de bizim ihtiyaçlarımızı almak için çalışırlar.Eğer onlar çalışmasalar da açıkta kalabilirdik ve kimsecikler de bize bakmazlardı.Bu yüzden anne veya babamız işten geldikten sonra onları fazla yormamaya çalışalım zaten işin yorgunluğu yeter bide bizlerle uğraşmasınlar.

Yüsra Nur Kansu

Kemal Sunalı Anlamak

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.