İsraf Etmek

0
İsraf Etmek Şanlıurfa
İsraf Etmek Şanlıurfa köşe yazısı

İsraf Etmek 

Şanlıurfa ilimizde de bu konuda dertliyim. İnsanlar neden israf ediyorlar bende bilmiyorum.Ama israf etmek hiçte iyi değil gün gelir siz fazla israf attığınız için Allah CC sizi cezalandırabilir.Hemde her türlü şekilde olabilir.Her türlü israf yapılıyor hemde eminim ki her evde.

Örneğin evde yaptığınız yemek fazla olunca bir çok anne o kalan yemeği çöpe döküyor oysa çöpe yemek dökmek çok günah sonuçta israf ediyorsunuz.Veya evde  kıyafetiniz olduğu halde siz yinede kalkıp kıyafet alıyorsunuz.Yada evinizde televizyon olduğu halde kalkıp bir daha yeni bir televizyon alırsanız işte buda israftır.Oysa israf etmek yerine eksiklerinizi alabilirsiniz hem bu sizin için daha iyidir. İsraf etmek yerine tasarruf edin tasarruf etmek her zaman için iyidir ama tasarruf ederken birdende harcama yapmamak yapmayın yani ikisininde ortasını tutturmaya çalışın. İsraf ederken parası olmayan veya bir çok şeye ihtiyacı olan aileleri düşünün belkide onların ekmek alacak veya hastaneye gidecek bir parası bile olamaya bilir bu yüzden halimize şükür edip israf etmemeliyiz.Sizlerde okulda verilen kitapların arkasında yazılanları görmüşsünüzdür.Bizlerin çöpe attığı o ekmeklerle yüzlerce okul yapılabilir bu sayede yüzlerce öğrenci okuldan fayda lana bilecek.

NOT:Sizler bayat ekmekleri israf etmek yerine onları fırında biraz kuruttuktan sonra robotta biraz toz haline getirin  İzmir köftesinde veya aya köftelerinde kullanabilirsiniz.

Lütfen sizlerde  evinizdeki artıkları veya kullanmadığınız eşyaları bir şekilde kullanılabilir hale getirin. israf yapmayın tasarruf yapın bu hepimiz için daha iyi olacak.

Yüsra Nur Kansu

Kemal Sunalı Anlamak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.