Kadın Olmak

8
Kadın Hakları, Kız Gibi olmak
Kadın Olmak, Kadın Hakları

Kadın Olmak

Benim Kadın OlmakKadın Hakları adlı  yazımı yazma sebebim şu nefret ettiğim bir kelime sayesinde oluştu. O kelime”Kız Gibi” evet ilk duyunca fazla anlayamıyorsun ama şimdi açıklayacağım.Siz hiç düşündünüz mü  bilemiyorum ama ben düşündüm ve Kız Gibi  ne kadar iğrenç  bir kelime olduğunu  fark ettim.

Biz normalde yapamadığımız,beceremediğimiz,veya güzel yapamıyorsak karşı taraf şu tepkiyi verir.”KIZ GİBİ“yaptın der.İşte en sevmediğim şey de bu, neden kızlar küçümseniyor?

bu ne demek ya bu kelimeyi duyunca bile sinirleniyorum.Kadın hakları Nerede,Bu kadınlardan ne isteniyor.Bu kadınlar size ne yaptı.Artık kadınlara yapılan şiddetleri mi yoksa istismarlarımı anlatayım.

Hangi birini size açıklayayım. İnsanların daha doğrusu insan denilmeyecek kadar kötü niyetlilerin yaptığı hareketle ve davranışlar hiç güzel değil.Benim hiç hoşuma gitmiyor.Bence sizinde hoşunuza gitmemesi gerekiyor.Ya bakın KADIN demiyorum onu geçtim hadi ya bir insanın neden canını acıtmak istenir ki neden yani neden??? Bu soruyu lütfen cevaplayın.

Ya bence çok saçma. Neden insanlar bu kadar kötü neden hep kötüyü seçiyorlar. Bir kadının tesettürü var diye onu azarlayıp onu dövenler ona şiddet uygulayanlar var.Ya tesettürlü Kadının size ne zararı var.

Bir insan dinini rahatça yaşayamayacaksa o ne yapsın.Kadınların tesettürlü olması sizin nefes almanız kadar onun da hakkı.Ya geçen yıl 328 KADIN öldürülmüş.Bu rakam bence çok yüksek insanların bu kadar kötü olması hiç de iyi bir şey değil.

Bir bayanın tesettürlü olması sizi neden rahatsız etmekte.Bu arada sadece tesettürlü bayanlar için de değil.Kendi seçimiyle bütün hür iradesiyle açık olan bayanlar da var.Onları aşağılayacak sözlerin söylenmesi de çok kötü.Tesettürlü veya tesettürsüz bayanların ayrımcılık yapılmasından herkes bıktı.

Artık nasıl bir raddeye geldiysek insanlar dinini yaşamaktan da dinini savunmaktan da bıktı.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.Sadece dikkat çekmeye çalıştım siz de görüşlerinizi yazabilirsiniz.  Yorum yapmayı unutmayın…

Kadın Hakları Nerede

8 YORUMLAR

  1. Bilmiyorum ya bence “KIZ GİBİ “çok güzel bir tabir ben asla kendimi erkeklerle eşit görmek istemem bizim yapımız erkeklere göre daha nazik daha kibar daha DÜŞÜNCELİ ve daha merhametli niye erkeklere ayn işi yapayım ki

  2. Çok güzel ve çok açıklayıcı olmuş söylediklerinde haklısın bende şundan şikayetçiyim
    Kadınlar güzel araba süremez
    Ya nerden biliyorsunuz ben gördüm Adana da bile otobüsü,Okul servislerini kadınlar kullanıyorlardı.E bu Adana da öyleyse diğer illeride siz düşünün bence kadınlarda istedikten sonra her şeyi yapabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.